Дознајте ја најважната лекција за секој хороскопски знак во ноември

Овен

Ќе мора да научите да живеете во сегашноста, особено кога е толку несигурно и вознемирено. Престанете да се обидувате да правите планови со месеци. Нема ништо лошо во организираниот секојдневен живот, но не и ако не ве натера да се чувствувате фрустрирани. И на крајот на краиштата, не можете да контролирате работи што не зависат од вас.

Бик

Разберете дека на луѓето понекогаш им треба само некој да ги ислуша, некој за кој ќе плачат и не им треба секогаш совет или витез во сјаен оклоп.

Близнаци

Ако ви е тешко да се опуштите и да уживате во моментот, не сте сами. Понекогаш е пеколно многу потешко да притиснете копче „пауза“ во вашиот ум, но не престанувајте да се обидувате и престанете да се грижите.

Рак

Иако се грижите за вашите најблиски повеќе од што било друго, не можете да дозволите вашите сопствени потреби да „паднат во вода“. Вие нема да можете да бидете тука за другите ако не се грижите за себе.

Лав

Отсекогаш сте се плашеле од ранливост. Во ноември, обидете се да бидете отворени и оригинални, бидејќи ова ќе им овозможи на луѓето околу вас да ви веруваат и да ги споделуваат своите емоции со вас, а вие да ги споделувате своите.

Девица

Можеби во последните неколку дена сте имале несогласувања со вашата сакана. Локацијата на планетите ќе ви помогне да расчистите недоразбирања, но ќе треба да се понизите и да се однесувате поумерено и разбирливо со партнерот.

Вага

Предолго ја одложувате зрелоста. Време е да преземете одговорност за своите грешки и постапки, да застанете зад вашите зборови.

Шкорпија

Откријте што ве прави да се чувствувате живи и следете го без страв од „што ако …“ и „кога …“.

Стрелец

Вашиот живот има смисла. Можеби некој друг се обиде да направи да се чувствувате лошо, или можеби вашиот сопствен мозок ве мами, но тоа не е точно.

Јарец

Не можете да го промените животот без да ги менувате вашите секојдневни активности. Треба да започнете со мали чекори и да напредувате.

Водолија

Запомнете дека вознемиреноста не е ништо повеќе од реакција на мозокот и не ја рефлектира реалноста. Нема смисла да размислуваме за работи што можеби никогаш нема да се случат.

Риби

Емотивни и интровертни Риби, време е да се грижите за вашите најблиски. Многу е веројатно дека на еден од постарите членови на вашето семејство му треба повеќе внимание, но вие сте го занемариле.