Дневен хороскоп за 22 Септември (вторник)

Хороскоп
Дневен хороскоп

ОВЕН

Денес ке се чуствувате малку исцрпено од постојаните работи кои ги правите. Вашата премореност би можело да ве спречи да се притаите и може многу лесно да се случи да експлодирате кога ќе се приближите на првата линија од фронтот. Иако ве притискаат обврските, ќе иамте прилика да започнете процес за подмладување на емоциите. Не плашете се од сегашниот замор, претворањето на сопствените чувства ќе ве води во вистинската насока.

БИК

Неочекуваните емоции можат да ве направат ранливи денес, но веројатно ќе успеете да се снајдете во сегашната ситуација. Ќе бидете во искушение да ги делите своите ставови. Дадете си дозвола да лебдите околу конктерни решенија уште некое време. Ако се чувствувате изолирани, тоа е само плод на вашите верувања. За среќа, вие не мора да излегувате доколку не сте подготвени за тоа.

БЛИЗНАЦИ

Смирете се воздивнете за да можете да ги слушнете вашите внатрешни мисли, иако помалце им стравувате. Задржете се за вашите ставови бидејќи тие ќе ве одведат до целта, не користите паметни изговори за да ги заобиколите. Најдете време, внимателно размислете за тоа и можеби ќе откриете скриена страна на медалот што ќе ви го донесе потребното созревање и оздравување и долгорочно подобрување на ефикасноста.

РАК

Газењето по трња нема да биде лесно денес, како што на прв поглед би моѓело да изгледа. Потребно е да почекате малку додека напнатоста не се изгуби и ублажи. Во спротивно би можеле да имате проблем и повторно да правите нешто што веќе сте го направиле. Не дозволувајте да ве извадат од такт, концентрирајте се на важното бидејќи вие добро знаете што точно правите.

ЛАВ

Денес контакт со личност која добро сте ја познавале во детството веројатно ќе потикне лекување на стари трауми од минатото. Немојте да се изненадите и доколку пуштите некоја солза, тоа ќе ви биде олеснување. Исто така би можеле одеднаш да се насмеете како што долго не сте. Кога сета таа бура од емоции ќе заврши, земете пријател и одете на пијалок и добро забавувајте се, тоа ќе ви помогне да се опуштите и подобро заспиете.

ДЕВИЦА

Сакате место до прозорецот или до пролазот ? Денеска положбата на планетите вас ве повикува на патување и изтражување на нови земји и религии. Изненадувачка работна понуда ќе ви овозможи патување на другиот крај од светот или ќе ви се оствари прилика да секојдневно патувате од едно на друго место. Затоа спакувајте ќе куферите и уживајте во авантурите. Во најмала рака, ќе добиете прилика да се отргнете од секојдневието.

ВАГА

Дали неодамна сте убиени од работа за да го зголемите приходот? Ако да, конечно ќе има резултати. Иако повеќе заработени пари обично значи уште повеќе работа во иднина, во ваков случај конечно ќе можете да се опуштите малку и да се ослободите од овој акумулиран стрес. Ви благодариме на вашата среќна ѕвезда за исполнување на вашите желби и планирање на вашето слободно време на кое вие конечно имате право.

СКОРПИЈА

Ќе почувствувате ненадеен бран на енергија и адреналин што ги пумпа вашите вени. Во текот на денот, оваа енергија само ќе се акумулира во градите, која ќе создава притисок, и едвај ќе одолее да не излезе во несакана експлозија на емоции. За време на попладневните часови, одвојте време за себе и одете на курсот на карате или други боречки вештини, истурете ја таа негативна енергија и добро изморете се. Ќе ви годи!

СТРЕЛЕЦ

Денес нема да се чувствувате рпремногу друштвени, најсреќни би биле дома покрај некоја книга, добра храна и без контакт со надворешниот свет. За жал таквата осаменост не е секогаш достапна. Ќе мора да ја балансирате башата потреба за изолација со работните обврски и должности кон вапите колеги. Вашата мрзливост може да биде резултат на физичка нерамнотежа. Легнете си порано, одморете, утре е нов ден.

ЈАРЕЦ

Вашата креативна страна е во пораст, што ќе ви помогне да добиете подобар увид во проектот на кој работите. Разговорите за финансиските проблеми со вашите соработници ќе ве отворат за нови иновативни идеи кои ќе бидат корисни за секого. Не застанувајте тука, дозволете и на вашата имагинација да ве дарува на сите полиња и да ве упати кон нови аспекти, искористете ги овие аспекти и пренесете ги на патот кон успехот.

ВОДОЛИЈА

Пријател од патување или некој кој живее далеку, ќе ви каже интересни вести, кои сеуште не стигнале до вас. Ова може да ве направи љубопитни и ќе се вклучите во истражувањето. Земете сè што ќе слушнете со доза на разумот додека и сами не ги утврдувате фактите, бидејќи некои работи може да се изгубат во преводот и да го променат значењето, што доаѓа од втора или дури трета рака.

РИБИ

Денес ќе стекнете нови пријателства. Од социјален аспект, ова ви е совршен ден, искористете го за ги зајакнете односите со блиските. Доколку тргнете во тој смер, ќе видите дека многу луѓе во вашата околина се плашат да ви пријдат поради вашата резервирао и ладна комуниација, иако ви сакале да ги разбудат односите со вас. Денес ќе бидете топла и драга личност, сите е ги уверите дека сте добар пријател.