Дневен Хороскоп 23 Ноември (понеделник)

Хороскоп
Дневен хороскоп

ОВЕН
Заклучувате дека ви недостасува поширока подршка и веродостојни информации за основните случувања на деловната сцена. Не дозволувајте тоа негативно да се одрази на вивото на деловната соработка или резултатите кои ги очекувате од заедничката акција. Потребно ви е нечие искрено разбирање и емотивна подршка. Нема потреба да се повлекувате на страна или премногу да се сомневате. Важно е правилно да се заштитите од некои негативни влијанија.

БИК
Размислувате помеѓу две деловно-финансиски понуди. Сепак, ќе се покаже дека ниедна не одговара на решението кое ги задоволува вашите очекувања. Потребно е да промените некои основни правила во договорот со соработницире поради поголем успех. Нема потреба претерано да ги искажувате вашите барања во друштво на саканата личност. Работите сами ќе дојдат на свое место, бидете трпеливи. Обрнете внимание на здрав начин на исхрана, конзумирајте повеќе витамини и течности.

БЛИЗНАЦИ
Делувате незаинтересирано за одредени теми кои бараат дополнителен деловен ризик. Сепак, ладниот тон и стилот на одфрлање наидува на лош глас во деловните кругови. За жал, несвесто креирате деловно ривалство. Чувствувате емотивна тензија во нечие присуство. Ви значи да го разрешите изненадното чудно однесување на партнерот. Важно е да остварите психолошка рамнотежа и да избегнувате лоши влијанија.

РАК
Постојат различни недоразбирања во деловните преговори, а тоа ви дава за право да инсистирате на своите цели и докажување на вистината. Доколку ви е важно да осварите деловен успех потребно е да ја превземете одговорноста за своите постапки. Во средбата со саканата личност делувате напнато бидејќи многу работи го одвлекуваат вашето внимание. Не се оптеретувајте со непотребни сомнежи.

ЛАВ
Очекувајте позитивен одговор или делумно признание за вашата ранота. Но до вас допираат неодредени коментари и нечие незадоволство. Не дозволувајте некој да ве испровоцира на импулсивно однесување и погрешна одлука. Саканата личност очекува исполнување на своите ветувања. Тешко ви е да ги усогласите сите заеднички потреби и интереси, но не се откажувате. Добро ќе ви дојде креативна изолација.

ДЕВИЦА
Доколку ве иритира нечие непрофесионално однесување, обидете се да ги контролирате своите негативни импулси и избегнувајте потенцијално ривалство. Деловното соочување создава и низа дополнителни проблеми. Искреноста пред саканата личност влијае на подоброто разбирање. Потребна ви е емотивна блискост за да ги победите сомнежите. Посветете внимание на правилната исхрана и здравиот начин на живот.

ВАГА
Нема причина да очекувате нови отстапки од лице кое не ги поддржува вашите бизнис ставови и цели за кои се залагате. Го изгубивте драгоценото време, непотребно инсистирајте на вистината за која другите не сакаат да дадат јавни изјави во ваша корист. Ви треба емоционална дискреција, бидете повнимателни и избегнувајте авантуристички идеи.
Се има своја цена или некоја причинско-последователна врска. Дозволете си некоја забава, како рецепт за подобро расположение.

СКОРПИЈА
Некој ви дава јасно до знаење дека сте во добра позиција и ги поддржува вашите ставови. Треба да го оцените најдобриот момент за акција и да ги надминете вашите потенцијални ривали. Важно е вашите идеи или емоционални интереси да дојдат до позитивен одговор. Вашиот партнер е подготвен да ве охрабрува. Ако сте слободни, планирајте нова љубовна средба. Уживајте во активниот живот и бидете во одлична психофизичка форма.

СТРЕЛЕЦ
Ако повеќето соработници се противат на вашите идеи и волја, нема потреба постојано да инсистирате на вашите првични намери. Некој отворено ви дава знаење дека нема да имаат премногу разбирање за вашите барања или за нови неуспеси. Изгледате вознемирено, полесно ви е некого да го обвините за вашата емоционална состојба. Треба подобро да се прилагодите кон вашите блиски личности. Во вечерните часови излезете на прошетка.

ЈАРЕЦ
Ќе добирете повик да се сретнете со некој кој порано ви бил многу драг. Верувате дека можете да најдете начин да ја добриете довербата на некој на кој му се допаѓате и сака да биде со вас. Ќе започнете врска со некој кого малку го познавате, но во негово друштво се чувствувате опуштено. Се наоѓате во добра психо-физичка состојба.

ВОДОЛИЈА
Верувате во себе и во својот шарм, во можноста да ја освоите наклонетоста на личноста која ви се допаѓа. Се обидувате да бидете во друштво на личноста која ви е симпатична. Ако сте во среќна врска или брак, ќе најдете начин како да го израдувате партнерот бидејќи имате потреба да му приредите нешто убаво. Внимавајте на исхраната!

РИБИ
Кога е во прашање врска со некој према кој во последно време несте рамнодушни, можеби врсата е доведена во прашање поради вашиот комфорстистички став. Со некоја личност од колегијални односи може да преминете на љубовни, а ни самите да не бидете свесни како се случило тоа. Имате потреба од добар сон и повеќе одмор.