Дневен хороскоп за 01 Март (понеделник)

Хороскоп
Дневен хороскоп

ОВЕН

ЉУБОВ: Важно е да не пропуштите некои нови или интересни настани кои влијаат на вашето емоционално задоволство. Покажете благодарност за она што го добивате.
РАБОТА: Обрнете внимание на корисни совети и прилагодете го вашето однесување во однос на динамиката на бизнисот за што се залагаат Вашите блиски соработници.
ЗДРАВЈЕ: Насочете ги Вашите мисли и енергија во позитивен смер.

БИК

ЉУБОВ: Нема причина да бидете измамени од големи илузии или нечии ветувања. Разговарајте искрено со вашиот партнер.
РАБОТА: Ако се грижите за добар бизнис рејтинг, мора да прифатите нечие влијание или мислење.
ЗДРАВЈЕ: Премногу загриженост влијае лошо на вашата концентрација и расположение.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Новото сомневање води кон емоционално оддалечување. Потребно е да создадете хармоничен дијалог со саканата личност.
РАБОТА: Вие делувате снаодливо во почетните фази кога се решаваат важни деловни и финансиски интереси, но Вашата концентрација опаѓа кон крајот.
ЗДРАВЈЕ: Дозволете си повеќе часови здрав сон.

РАК

ЉУБОВ: Делувате премногу вознемирено и неможете да ги исполните своите намери кога ќе се сретнете со саканата личност. Ве очекува нов расплет на случувањата.
РАБОТА: Вие сте непотребно збунети во различни деловни ситуации. Немате доволно енергија за да се вклучите во паралелни работни места.
ЗДРАВЈЕ: Ќе ви годи психолошка релаксација.

ЛАВ

ЉУБОВ: Подобро е да се прифати познатата ситуација. Влегувањето во “забранета зона” или притисок за романтична авантура може да ве разочара.
РАБОТА: Имате амбициозни планови и потреба да се постигне истакната улога, сепак, успехот зависи од нечие влијание.
ЗДРАВЈЕ: Поттикнете трпеливост и самоконтрола.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Спротивно од вашата желба се согласувате на компромис. Партнерот има решавачка улога и последен збор.
РАБОТА: Гледате дека некој ви наметнува поостри критериуми од оние кои ги добиваат вашите соработници.
ЗДРАВЈЕ: Конзумирајте повеќе течности. Водата делува смирувачки.

ВАГА

ЉУБОВ:Различните несогласувања кои вам ве пратат во дијалогот со саканата личност не се безначајни, но не се ни тема која треба постојано да се повторува.
РАБОТА: Претерувате со своите амбициозни планови и различни барања, па така ве очекуваат негативни коментари.
ЗДРАВЈЕ: Посветете внимание на работите кои позитивно влијаат на состојбата на вашиот дух и расположение.

ШКОРПИЈА

ЉУБОВ: Партнерот се обидува да ви помогне или да ве расположи со совите идеи. Прифатете позитивен поттик и нечие присуство.
РАБОТА: Одредени работи кои ги премолчувате пред соработниците, лесно можат да ве доведат во непријатна ситуација. Побарајте нечиј совет.
ЗДРАВЈЕ: Ќе ви одговара повеќе часовен сон.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Делувате вознемирено, не можете да ги остварите своите намери во средба со саканата личност. Очекувате расплет.
РАБОТА: Непотребно се заплеткувате во непотребни работи. Немате доволно енергија да се ангажирате на паралелни работи.
ЗДРАВЈЕ: Во вечерните часови ќе ви одговара психолошка релаксација.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ:Решете ги своите емотивни дилеми пред некој да не изненади или да ве фати “на дело”.
РАБОТА: Претераното истакнување пред соработниците привлекува негативни коментари
ЗДРАВЈЕ: Контролирајте ги своите внатршни конфликти.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ:Очекувате пријатно изненадување во средбата со личноста која добро ги познава вашите желби и потреби.
РАБОТА: Направете се што е потребно за да исполните нечии критериуми. Не се откажувајте од своите намери.
ЗДРАВЈЕ: Зачувајте го оптимизмот и самодовербата

РИБИ

ЉУБОВ: Се обидувате да игнорирате нечие присуство или порака. Неможете да останете имуни и рамнодушни на емотивните искри кои ве погодуваат.
РАБОТА: Амбициите може да ве заведат на погрешно решение. Реално измерете ги личните можности и избегнувајте различни комбинации во деловната соработка.
ЗДРАВЈЕ: Посветете внимание на правилниот начин на исхрана