Дневен Хороскоп за 23 Февруари (вторник)

Хороскоп
Дневен хороскоп

ОВЕН

Работа: Акцентот ќе биде ставен на комуникациите, договорите, контактите и врските, како и можната легализација на документите.

Љубов: Имате повеќе слободно време и можете да им се посветите на најблиските. Конечно можете да ги видите старите пријатели и да одите на кафе.

Здравје: Нестабилно.

БИК

Работа: Некои работи не работат, а туркањето проблеми под тепих не е решение, вие само го одложувате неизбежно.

Љубов: Откривањето емоции никогаш не ви било силно одело, но некој близок не може да ви го прочита умот и да знае што мислите.

Здравје: Пад на енергијата.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Вие поставувате цели долгорочно наместо краткорочно и тоа е добра работа, но сепак мора да ги поделите на помали.

Љубов: Не смеете да оставите сè на вашиот партнер да го реши и да го стори тоа без вас. Вклучете се и заедно елиминирате сè што е негативно.

Здравје: Добро.

РАК

Работа: Се чувствувате заробени и не можете да се концентрирате на толку многу фактори одеднаш, ќе изгорите порано или подоцна.

Љубов: Однесувањето на вашиот партнер е променливо и повеќе нема да можете да го толерирате. Искрено зборувајте за проблемот.

Здравје: Не играјте со здравјето.

ЛАВ

Работа: Иако сакате да им покажете на сите дека сте способни, не е на место да побарате помош од постари колеги.

Љубов: Ако немате време да барате љубов сега, можеби ќе ве најде. Бидете внимателни кој ве гледа сите, ве следи еден пар очи.

Здравје: Јадете повеќе овошје.

ДЕВИЦА

Работа: Финансиските загуби лошо ќе влијаат на вашата ментална состојба и ќе сакате да се извлечете од сето тоа.

Љубов: Некој близок се смени и не знаете зошто. Нема страст помеѓу вас и иако знаевте дека тоа ќе се случи, не го очекувавте тоа толку брзо.

Здравје: Променете го темпото на живот.

ВАГА

Бизнис: Не е време за нови соработки, бидејќи нема да можете да држите сè под контрола доколку го проширите кругот на деловни активности.

Љубов: Она што најмногу го сакате кај вашиот партнер е тоа што тој знае како да ве изненади дури и по толку време заедно кога не се надевате.

Здравје: Јадете протеини.

СКОРПИЈА

Бизнис: Подобро е да се обратите за квалитет отколку за квантитет, тоа ќе се исплати на долг рок.

Љубов: Драго ви е што имате зрела и пријатна личност до вас која реагира на секој проблем рационално и без премногу хистерија. Не сакате незрело однесување.

Здравје: Добро.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Сакате нова работа, дури и повеќе отколку што очекувавте. Се плашевте дека ќе биде голема непозната за вас.

Љубов: Хармоничен однос е она кон што се стреми секоја личност, вклучително и вие, но вашиот партнер не разбира или не сака да разбере.

Здравје: Проблеми со мочниот меур.

ЈАРЕЦ

Работа: Можеби ситуацијата е подобра, но ви се допаѓа околината затоа што контактирате со луѓе кои се слични на вас.

Љубов: Не е важно дали вашиот партнер не стори нешто што не очекувате, но важно е ако тој не стори нешто што ветува, затоа што не можете да го преболите.

Здравје: Несоница.

ВОДОЛИЈА

Работа: Не ви се допаѓа вашата работа и не знаете како да излезете од оваа ситуација што претставува пекол за вас.

Љубов: Комуникацијата со саканата личност може да биде подобра, но овој ден е таков што немате време да седите во мир и да разговарате.

Здравје: Проблеми со забите.

РИБА

Работа: Не можете да остварите контакти засекогаш. Соработниците се менуваат и сакаат да пробаат други работи.

Љубов: Бидете секогаш искрени со партнерот, но и измерени, никогаш не губете контрола над вашите емоции и чувства.

Здравје: Зајакнување на имунитетот.