Неделен хороскоп 04.01 – 11.01.2021

Неделен Хороскоп
Неделен Хороскоп

ОВЕН

РАБОТА: Со вас управува Марс, планетата акција, чија позиција оваа недела ви носи нови деловни прилики, но и конјукцијата со Уран предупредува сепак да ги избегнувате различните финансиски трансакции. После 10 Јануари, нагласеното астролошко поле на кариера и пари во кое ќе се најде половината од планетата, ви носи професионална и финансиска сатисфакција.

ЉУБОВ: Венера, планетата на љубовта која управува со вашето поле на партнерски односи, во напнат аспект со Уран во вашиот знак, најавува нови средби и познанства. Во втората половина од оваа недела вашето внимание може да биде привлечено од многу атрактивна личност со која имате голема разлика во годините.

ЗДРАВЈЕ: Чувајте се зад волан

БИК

РАБОТА: Во време на последната четвртина на Месечината, во вашата астролошка куќа на работа, ќе бидете успешни доколку се занимавате со некои креативни занимања. После 10 Јануари со влезот на Меркур, владетелот на куќата работа во деветтата астролошка куќа, ви се отвораат нови можости за соработка со странци од прекуокеанските земји. Послушајте совет од еден Рак.

ЉУБОВ: Поради напнатиот аспект помеѓу вашиот владетел Венера и Уран, симболот на хедонизам и ризик, оваа недела нема да ги заобиколи стресните ситуации, и тоа поради љубов. Позицијата на Марс ве предупредува да избегнувате расправии со партнерот, особено ако се работи за некој Лав, Скорпија или Водолија.

ЗДРАВЈЕ: Променете го начинот на исхрана.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Со вашиот снаодлив знак управува Меркур, планетата на логика кој на 10 Јануари влегува во вашето астролошко поле на финансии и ви носи добивка преку некои хонорарни ангажмани. Сепак квадратот помеѓу Венера и Уран, симболот на пари и пресврт, ве предупредува да одложите склопување на договори или потпишување на договори со странци.

ЉУБОВ: Во време на последната четвртина на Месечината, во вашата астролошка поле на љубов и креативност, овозможува на некоја роденденска прослава да се најдете на мета на додворување од некој воздушен знак. Личноста која сте ја запознале преку некоја социална мрежа, веројатно ќе ви предложи да се видите.

ЗДРАВЈЕ: Чувајте се од повреди низ домот.

РАК

РАБОТА: На претставниците од вашиот знак, кои се родени кон крајот на знакот, Марс и Венера прават да бидат претприемачки настроени, полни со иницијативи и енергија. Сепак внимателноста би била мудра работа, па поради тоа избегнувајте непромислени чекори. После 10 Јануари внимавајте што изјавувате, особено долку се занимавате со работи поради кои сте присутни во јавноста, уметноста, политиката, естрадата како и адвокатурата.

ЉУБОВ: Во периодот на последната четвртина од Месечината, на 8 Јануари, не се расправајте со партнерот, особено ако сте јунски Рак. Поради аспектите меѓу Венера и Уран, како гром од ведро небо може да ве погоди “љубовната стрела”.

ЗДРАВЈЕ: Поминете повеќе време во природа

ЛАВ

РАБОТА: Со вашиот знак управува Сонцето, симбол на успехот и амбициите, во конјукција со Венера и под поволно влијание на Јупитер и Марс, па сте подготвени да вложите максимален напор за да ја остварите својата цел. Положбата на Меркур, планетата на комуникацијата која управува со вашето астролошко поле на работата, во конјукција со Сатурн, може да ви донесе пролонгирање на некои договори.

ЉУБОВ: На почетокот на периодот избегнувајте конфликти со партнерот, особено ако станува збор за Скорпија, Јарец или Водолија. После 10 Јануари, преку социјалните мрежи може да најдете млада и атрактивна личност. Вашето внимание може да го привлечат Стрелец или Овен на некоја прослава.

ЗДРАВЈЕ: Потребна ви е рекреација

ДЕВИЦА

РАБОТА: Со вас управува Меркур, симбол на интелигенција и логика, што значи дека секогаш добро размислувате пред да превземете акција. Марс во третото астролошко поле во инконјукција со Уран, оваа денела може да ве наведе на погрешни заклучоци. Во време на последната четвртина на Месечината во знакот на Вага, 8 Јануари, водете сметка за тоа што и на кого му кажувате, потпишувате и изјавувате, особено ако сте родени во третата декада.

ЉУБОВ: Вашиот владетел, Меркур, планетата на комуникацијата и работата, на 10 Јануари навлегува во 5-тото поле и ви носи нови контакти и познанства со интелигентна личност. На крајот од периодот ве очекува романтична средба.

ЗДРАВЈЕ: Повеќе пешачете.

ВАГА

РАБОТА: Во времето на последната четвртина на Месечината на 8 јануари, избегнувајте да договарате со жени, без оглед на тоа вие кој пол сте. Преставниците на вашиот знак избегнуваат конфликти и дебати, така што проблемите решавајте ги на дипломатски начин.

Со влегувањето на Меркур, работниот симбол, во вашата четврта астероидна куќа, на 10 Јануари, ќе отворите нови можности во областа на соработка со странци.

ЉУБОВ: Поради напнатите аспекти на Марс со Уран во куќата на партнерските односи и Јупитер во куќата на љубовта, партнерот инсистира на нешто што не ви одговара. Кон крајот на неделата ви се најавува средба со Водолија.

ЗДРАВЈЕ: Несоница

СКОРПИЈА

РАБОТА: Оваа недела треба да избегнувате ризични ситуации, бидејќи вие сте под влијание на Јупитер и Уран, симболот на странство и пресвртот. па бидете внимателни кога се согласувате со странци. Што се однесува до договорите, подобро е да ги потпишете по 10 Јануари, кога позицијата на Меркур е зајакната, планета која управува со вашето финансиско поле.

ЉУБОВ: За време на последниот ден на Месечината на 8 јануари, која го создава квадратот со еден од Вашите владетели, Плутон симболот на сексуалност и харизма. Ве очекува средва со глумец, музичар или сликар со кого може да стапите во тајна врска. Бик мисли за тебе, а Јарецот ти праќа SMS порака.

ЗДРАВЈЕ: Чувајте се повеќе кога сте зад воланот

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Понекогаш ризикувате премногу, ставајќи сè во прашање, бидејќи сте навикнати на заштита од страна на Вашиот владетел Јупитер, планетата на среќата, но не го правите тоа во првата половина од неделата, бидејќи Марс е многу близу до Јупитер и под неповолно влијание на Уран, симбол на поголема сила.
Кон средина на оваа недела множина од планети се во вашето астролошко поле на пари и ви носат добивки доколку инвестирате во недвижен имот.

ЉУБОВ: На последниот ден од месечниата 8 Јануари, можное да ви се додворува Скорпија. После 10 Јануари Меркур владетелот на куќата на партнерските односи влегува во астролошкиот знак Јарец, што најавува средба со личност која веќе ја познавате преку бизнис контакт.

ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте алкохол

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Вие сте под надлежност на Сатурн, планетите за успех и упорност, што ве тера да почувствувате дека е најдобро да се држите до странска валута “во и надвор од своите солзи”. По 09-ти јануари, со внесување на Меркур, симболи и комуникации, во вашиот знак, ќе бидете подготвени да се соочите со нови предизвици кои се однесуваат на проширување или обновување на соработката со странци од прекуокеанските земји.

ЉУБОВ: За време на последниот ден на Месечината, 8 јануари, под неповолното влијание на Плутон, симболот на моќта, од вашиот знак, би било подобро да избегнете разговори со вашиот партнер, особено ако тоа е Шкорпија или Јарец. Слободните знаци на вашиот знак, на крајот од периодот, може да се запознаат со некој Рак.

ЗДРАВЈЕ: Ревматски проблеми.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Вашата љубов кон ризикот не ги познава границите, што не е невообичаено кога се знае дека го контролирате непредвидливиот Уран, симбол на пресврт. Сепак, оваа недела вие сте под влијание на Јупитер и Марс, па одбегнувајте непотребни трошоци и подигање кредити. Склопувањето на договорот и потпишувањето договори со странците оставете го за втората половина од периодот.

ЉУБОВ: Меркур, симбол на комуникација, по 09-ти јануари почнува да преминува преку вашата 12-та астролошка куќа во која половина од планетата е веќе. Во прилог на нови средби и познаници, веројатно ќе се воведе преку социјална мрежа на лице чиј шарм нема да може да се спротивстави.
ЗДРАВЈЕ: Внимателно возете.

РИБА

РАБОТА: Во моментот на последниот ден, 8 јануари, ви пристигаат пари од паралелни извори на приходи, особено ако се занимавате со некој креативен интерес. До средината на неделата, избегнувајте да склучувате договори и да потпишувате важни договори. Посвети повеќе внимание на мали нешта како клучеви, документи, картички, телефони, полначи за мобилни, но исто така и лаптопи.

ЉУБОВ: Вие сте управувани од Нептун и Јупитер, кои во овој период создаваат хармоничен аспект, што доведува до вас романтични средби. Меркур, планета која управува со вашето поле на партнерство, на 09-ти јануари, ќе влезе во знак на Јарец, на пократок пат во странство или преку социјална мрежа, може да се заљубите во помлада личност.

ЗДРАВЈЕ: Повеќе пешачете.