Неделен хороскоп за 19.10 – 25.10.2020

Неделен Хороскоп
Неделен Хороскоп

ОВЕН

РАБОТА: Се откажавте од било каква идеја за напредување на постоечкото работно место, и како само да чекате момент кога на претпоставените ќе им го дадете вашиот отказ. Ако вас нешто ве иритира во животот тоа е неработењето, угнетување на послабите и подигнување на гласот, па оваа недела внимавајте некој да не ја искористи вашата отворена природа и ве предизвика и конечно ве елиминира како конкуренција на работа.

ЉУБОВ: Партнерот вистински се труди да ве задоволи, но нервозата која ја внесувате во приватниот живот поради работата, ви ја нарушува не така лошата емотивна ситуација. Како се наближуваат последните сончеви денови, така вие размислувате за уште еден одмор. Осамените припадници на овој знак доаѓаат во ситуација да направат ненадеен, непромислен потег и да прејдат во кратка врска со зафатена личност која е во некоја врста на позиција.

ЗДРАВЈЕ: Мали осцилации во крвниот притисок

БИК

РАБОТА: Планирате милион работи а ниедна не ја завршувате до крај. Помалку сте расеани и заборавени. Внимавајте да вонредните трошкови околу куќата и враќањето на долгови кои се акумулирани околу тековните сметки. Материјалните прилики во поголема мера ќе завршат кај други луѓе, па доколку во текот на неделата морате да позајмите повторно пари, тоа некаде запишете го за да не се случи повторно да заборавите нечиј долг. Меркур владетелот на вашето поле на приходи е ретрограден до 5 – ти Септември.

ЉУБОВ: Млада личност која сте ја заборавиле а на некој начин е поврзана со вашето соседство или крај, полека се враќа во вашиот живот. Немојте поради привремените тензии на работа и во семејството да ја одалечите од себе.

ЗДРАВЈЕ: Здравје: Ако имате хронични проблеми со висок крвен притисок, земете ја терапијата на време.

БЛИЗНАЦИ

РАБИТА: Некој пренел информација која не сте сакале да ја кажете на вашиот поранешен работодавец или колега. Патем, ни самите не сте сигурни во истата па затоа и сте премолчеле. Постои шанса да на самиот крај од месецот влезете во расправија со колегите. Моментално се ви стагнира на финансиски план, но некој од пријателите е спремен да ви понуди работа или некој си друг извор на приходи. Доколку вашата работа вклучува движење внимавајте на сообраќајот и на вонредни трошкови за мобилниот телефон и автомобилот.

ЉУБОВ: Влегувате во недела која ќе ја обечежи комуникација со бар две личности истовремено, па припремете ги прстите за пишување пораки. Во одреден момент некој вас може да ве предизвика на краток спој кој во средината на неделата може да се случи и во текот на работното време или непосредно пред завршувањето. Вторник е ден во кој треба да внимавате на секаков вид на комуникација доколку сте зафатени.

ЗДРАВЈЕ: Зголемените температури вам не ви одговараат. Внимавајте на бешиката и респираторниот тракт.

РАК

РАБОТА: Можеби минатата недела сте избрзале и сте ги потрошиле парите кои ќе ви требаат оваа недела, па плаќањето на редовните сметки ќе ви доцни, а вие тоа не го поднесувате. Некако сте најсигурни или кога сте претплатиле или кога имате мала заштеда, која сега ја немате. Доколку се занимавате со работа која подразбира комуникација со група луѓе, внимавајте на провокации или пречки кои доаѓаат од колега.

ЉУБОВ: Почетокот на неделата ви носи бурни емотивни реакции. Нервозни сте и малку по малку започнувате расправија со некој со кој не би требало, а однесувањето на саканата личност ќе го сфатите на комплетно погрешен начин. Вие молчите и само најблиските ги гледаат промените во вашето расположение додека саканата личност мисли дека се е под контрола. Доколку сте планирале некое патување тоа ќе се помести за крајот на октомври.

ЗДРАВЈЕ: Стомачни проблеми.

ЛАВ

РАБОТА: Венера, владетелот на вашето поле на работата, навлегува во знакот на Вага а тоа значи прекин на периодот на турбуленција и укажува на можности како во наредниот период да се дојде до решение. Покрај Венера тука се и Сонцето и Меркур, па шансите за позитивни промени се поголеми од претходно.

ЉУБОВ: Сатурн, владетелот на вашето поле на партнерство, е пред напуштање на знакот на Стрелец, без аспекти со диспозиторот Јупитер, но мора да пренесе информација за промената на знакот што ќе се одрази на промена на околностите во кои се случува емотивен хаос. Можни се проблеми во емотивните врски. Избегнувајте импулсивни реакции и не барајте виновник во другите. Погледнете во себе.

ЗДРАВЈЕ: Шетајте повеќе.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Иако Меркур и Венера се во вашето поле на заработка, покрај поволностите кои се однесуваат на финансиските зафати, се додека Марс е во вашето прво поле немате доволно концентрација да се позанимавате со паричните проблеми. Можни се значајни промени во кариерата кои ќе ви обезбедат слобода и независност.

ЉУБОВ: Со преминување во Скорпија, Јупитер владетелот на вашето емотивно поле и партнерските односи стекнал нов диспозитор, а тоа е Марс. Поради некоја причина, додека се наоѓа Марс во вашето прво поле, превземате погрешни чекоти обидувајќи се да ги наметнете своите ставови и идеи, но и да го диктирате ритамот на случувањата. Ако продолжите така постои опасност врската да ја доведете со самата ивица.

ЗДРАВЈЕ: Стрес.

ВАГА

РАБОТА: Венера влезе во вашето прво поле, па повеќето работи се во рамнотежа. Трансферот на Јупитер во полето за пари позитивно влијае на приходите кои во претходниот период беа на некој чуден начин најмалку важна тема. Ова сега се корегира, па наредниов период ќе биде обележан со реализација на деловните и финансиските цели.

ЉУБОВ: Марс, владетелот на полето на партнеров во дванаесеттото поле дава знак дека посотјат несогласувања, но и некои скриени симпатии кои можат да предизвикаат дополнителни проблеми. Би било добро да ги решите сите проблеми и грижи со партнерот додека Марс е во дванаесетта област. Од друга страна, оние што се во врска или брак наскоро ќе се соочат со проблеми кои што досега биле скриени под тепихот.

ЗДРАВЈЕ: Можни се повреди на екстремитетите.

СКОРПИЈА

РАБОТА: Јупитер, со влегување во вашето прво поле, ја менува општата атмосфера на сите случувања и приоритети кои досега биле во вашиот фокус. Потребата да се зголеми работата и приходите одеднаш станува приоритет, но бидете сигурни дека во оваа трка не ги гледате некои важни “мали нешта” кои подоцна може да доведат до проблеми. Контактите со странски земји носат нови деловни можности.

ЉУБОВ: Венера е во вашата дванаесетта област, и во нејзиниот знак ги покажува емоционалните проблеми што ве очекуваат во наредниот период. Целиот период е збунувачки, па најдобро е да не менувате ништо и да се обидете да ја задржите сегашната ситуација. Тоа е единствениот начин на кој ќе победите. Слободни скорпии ќе уживаат во незаборавна авантура.

ЗДРАВЈЕ: Контролирајте го вашиот крвен притисок

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Позицијата на вашиот владетел во дванаесеттото поле сугерира дека единственото нешто што го чувате во тајност може да донесе успех. Од друга страна, сето она што ќе го споделите во вашата средина може да се сврти против вас. Затоа, бидете внимателни во наредниот период. Марс во десеттата област укажува на двојни настани, па притисокот што во моментов го чувствувате е делимично ублажен од вашата борба за што поголема независност во работата.

ЉУБОВ: Меркур, владетелот на полето за партнерство е насочен кон Вага и неговата транзиција кон врската со Јупитер – вашиот владетел, укажува на нови љубовни случувања, но тоа не значи дека ќе бидете во можност да постигнете успешен емотивен живот. Шансите се на ваша страна, но вашиот партнер реагира непредвидливо.

ЗДРАВЈЕ: Оставете ги цигарите и обрнете повеќе внимание на вашето здравје.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Вашиот владетел Сатурн е во дванаесеттото поле, што укажува на голем број на субјективни бариери за постигнување на целите. Од друга страна, Венера во Вага во вашето поле на трудот е знак на голем потенцијал за успех каде што може да биде најголемата пречка за себе. Можни финансиски проблеми. Притисокот на претпоставените се зголемува и не знаете како да се натпреварувате за поголема слобода.

ЉУБОВ: Месечината, владетел на вашето поле на партнерство, ги разурнава вашите планови оваа недела, а неговата поврзаност со Марс носи фрустрации и неуспеси на емоционалниот авион. Ако сте во брачен живот, ќе бидете на голем испит. Можен е прекин доколку не се потрудите да го кристалирзирате односот со вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на пад и повреда.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Аспектот на соработката помеѓу Меркур и вашиот Сатурн владетел завршува оваа недела.Тоа бара претпазливост, бидејќи за некои нови решенија е потребно време да ги видите јасно. Јупитер во вашето поле на кариерата од вторник добива подршка од сврзување со Меркур, но овој аспект носи бројни загрижености. Неопходно е сериозно да се активирате за да ги искористите сите поволни можности.

ЉУБОВ: Сонцето и Венера во Вага укажуваат на делумно спојување на интереси и потреби со партнерот и прилагодување на реални настани во вашата околина. Но, поради вашиот егоизам и неодговорност, можни се помали проблеми. Наместо да ги туркате своите идеи, обидете се да бидете пореални во наредниот период.

ЗДРАВЈЕ: Нервозата и несоницата се знак за пауза.

РИБИ

РАБОТА: Јупитер, твојот владетел го смени знакот и влезе во деветтата област.Затоа, фокусот е на надворешни односи или на дополнително образование ако првата опција не е можна. Во секој случај еден чекор е пред вас, иако вам ви се чини дека ситуацијата е различна.

ЉУБОВ: Со излегувањето на Венера од седмото поле, Марс остана сам, а неговиот квадрат со Сатурн укажува на можноста за големи конфликти. Полето на емоции и партнерство е нестабилно. На видик се големи промеи, можеби и голема криза која ќе ви одземе премногу енергија. Рационалност е потребна повеќе од било кога, затоа што емоциите ви се потполно исклучени.

ЗДРАВЈЕ: Преморени сте, намалете го притисокот кој сами си го наметнувате.