Неделен хороскоп 18.01 – 24.01.2021

Неделен Хороскоп
Неделен Хороскоп

ОВЕН

ЉУБОВ: Контактите ќе бидат бројни, но нивниот карактер во емотивна смисла најчесто ќе биде површен. Затоа, за љубовта повеќе ќе зборувате отколку што ќе ја чувствувате. Многумина без оглед на се ќе отганизираат убави проводи за своето друштво.

РАБОТА: Умисленоста на накои луѓе ќе ви оди на живци, но немојте да реагирате доколку тоа не е навистина потребно. Одвнатре ќе ве тера некого за искритикувате, но примената на тоа може да ве прикаже како насилник. Работете си ај својата работа и не коментирајте ја на другите. Правилата ви се добро познати.

ЗДРАВЈЕ: Обидете се почесто да се опуштате.

БИК

ЉУБОВ: Оваа недела ќе ви биде интересна бидејќи ќе има многу прилика за движење меѓу луѓе од спротивниот пол. Затоа оние кој сеуште ја бараат сродната душа, полесно ќе наидат на љубовни прилики. Оние кој се во врска ќе разменуваат нежни зборови кои ќе имаат ефект.

РАБОТА: Луѓето со кои деловно соработувате може ненадејно да ве изненадат со некој сосема нов и неочекуван предлог. Отпрвин ќе незнаете како да се поставите, но тие самите ќе ви дадат идеја што и како понатака. Бидете отворени за вакви предлози.

ЗДРАВЈЕ: Секој ден сте посилни и посилни.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Мали несогласувања помеѓу вас и вашата сакана личност ќе бидат поврзани со вашите бучни реакции или со ситници. Воздржете се од коментари и фокусирајте се на она што е добро и она што е важно. Така и двајцата ќе се чувствувате подобро и ќе бидете задоволни.

РАБОТА: Резултатите од вашите напори полека излегуваат на виделина, но има уште многу што треба да се направи. СЕпак, се е повеќе задоволство, па и напредување. Сигурноста и се подобрите финансиски достигнувања ќе ви дадат дополнителна мотивација за работа.

ЗДРАВЈЕ: Имате право малку да се опуштите и развеселите.

РАК

ЉУБОВ: Овие денови во емотивните односи ќе ве интересира еротиката. Ако сте во врска, вашите предлози најверојатно ќе бидат добро прифатени од другата страна. Ако сте слободни мора да бидете трпеливи. Додворувајте се полека и ќе имате успех.

РАБОТА: Продолжувате да мечтаете за високи цели, а околностите, луѓето и случувањата не ви одат во прилог. Може да се појават мали проблеми поради некои заостанати работи кои вие не сте ги раководеле. Како и да е, брзо ќе ги решите.

СОВЕТ: Искористете го секој сончев ден

ЛАВ

ЉУБОВ: Ќе се замислите дека сте голем заводник, но можностите за тоа ќе бидат само во вашата фантазија, но не и во реалноста. Сепак тоа што ќе го уловите ќе биде добро. Затоа дотерајте се и излезете меѓу луѓе. Вашите очекувања нека бидат реални.

РАБОТА: На работното место ќе има повеќе случувања. Не само редовни задачи, туку и активности и случувања поврзани со човечки одности, услови на работа и давање услуги. Некои ќе имаат премногу работа.

СОВЕТ: Направете подобар план, а потоа применете го

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Ќе станете помирни и позадоволни. Ќе ги читате мислите и чувствата на партнерот. Ќе разговарате само за важните теми. Љубовта ќе ви биде возвратена на убав начин. Оние кои се слободни ќе бидат интересни за другите и ќе бидат повикани во друштво.

РАБОТА: Откако сте успеале да кренете глава од работа, ќе видите дека доаѓа време за борба. Подготвени сте да го иразите својот став, а ако некој не се согласува вие ќе ми кажете силни аргументи. Нема да се откажете додека не постигнете компромис.

СОВЕТ: Бидете тоа што сте

ВАГА

ЉУБОВ: Во текот на оваа недела, ја зајакнувате вашата доверба во вашиот приватен живот. Конечно ќе можете да зборувате отворено со другата страна. Подобрувањето ќе ве зајакне и ќе ве поттикне повеќе да излегувате, оние кои што се сами ќе почнат повеќе да се удвараат.

РАБОТА: Веројатно ќе бидете поддржани од комуникативни и отворени луѓе, бидејќи тие ќе ги видат вашите напори. Ќе бидете задоволни, но сепак ќе почувствувате мали последици од стресот. Сега може да работите полесно и без притисок. Потпрете се на оние кои Ве поддржуваат.

ЗДРАВЈЕ: Опуштете се со тоа што би вежбале јога.

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Помеѓу Вас и Вашата сакана личност секој ден ќе има се поголема размена на идеи, разбирање и хармонија, а исто така ќе расне и довербата. Ќе бидете среќни и задоволни што е тоа така. Оние што сеуште се сами, ќе започнат контакти некако научно.

РАБОТА: Понекогаш Ви се чини дека работата паузира кога Вас Ве нема, а кога ќе се појавите се започнува. Ова е резултат на вашата вештина и талент да комуницирате едни со други. И овие денови тоа ќе излезе на виделина, па многумина ќе Ве викнат да им се придружите.

ЗДРАВЈЕ: Активирајте го Вашето старо хоби

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Оние кои што сеуште се сами, повремено ќе се двоумат дали да излезат или да останат дома каде што ќе се чувствуваат заштитено и добро. Сепак ако појдат меѓу луѓе, постои можност тие да почнат да се чувствуваат уште подобро таму. Би било штетно да ја пропуштите можноста за нов познаник.

РАБОТА: Ќе пробате различни бизнис опции кои би можеле да направат профит. Некои дури ќе експериментираат. Оваа игра ќе ви донесе радост, бидејќи нема да ви биде досадно. Сепак, важно е да ја зачувате својата сила, бидејќи ќе Ви недостасува енергија.

ЗДРАВЈЕ: Поработете малку на својот стил

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Како што поминува неделата, ќе има се повеќе и повеќе повици и можности за излегување, забава, трошење, лудост и љубов. Веројатно ќе ви биде драго да видите гостин, а исто така ќе се обидете да не пропуштите ништо. Без разлика дали сте во врска, или сам, одлично ќе си поминете.

РАБОТА: Во прашања поврзани со инвестициите, спонзорите или недвижниот имот, ќе имате мал застој, а вие ќе треба сите тие работи да ги разгледате, да ги анализирате и да донесете одлуки кои ќе го насочат понатамошниот развој. Обидете се да бидете што е можно пообјективни и не брзајте.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Не заборавајте да се одморите.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Многу од негуваните љубовни работи стојат во вашиот приватен живот, па понекогаш нема да знаете што да одберете. Вратете се на она што го сакате, што ги исполнува вашите очекувања, па ќе знаете дека сте во право.

РАБОТА: Способноста да се изразувате креативно е најдобриот дел од работата оваа недела. Сè друго ќе биде поврзано со стресот или малите битки во кои ќе изгорите. Ќе успеете да ги поставите работите, но на крајот ќе бидете доста уморни.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Наспијте се.

РИБА

ЉУБОВ: Пред вас се деновите во кои ќе имате можност да ги тренирате толеранција, дипломатија, трпеливост. Од овие особини ќе зависи квалитетот на твојот љубовен живот. Ако сакате да бидете среќни, дозволете и на другата половина да води некој од тие работи.

РАБОТА: Би сакале да го смените системот за проценка на луѓето. Поработете малку на тоа. Овој пат, вашите критериуми ќе бидат повисоки, а вашата отвореност кон другите ќе следи. Само преку јасна комуникација ќе направите подобри деловни договори.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Не дозволувајте, некој или нешто да ве промени.