Неделен хороскоп 29.03 – 04.04.2021

Неделен Хороскоп
Неделен Хороскоп

ОВЕН

ЉУБОВ: Без оглед на тоа што ви се намалува љубовното расположение, во срцето сепак ќе имате малку задоволство. Можеби нема да има многу љубовни можности, но тоа што сте го изградиле до сега е гаранција за овие денови да ги поминете мирно.

РАБОТА: Во соработката со млади личности или со нови соработници ќе покажете поголеми емоции од тие што треба. Внимавајте да не излезете непрофесионални. Недоразбирање во комуникацијата е резултат на брзање. Со подобра подготовка ќе стигнете до смиреност и мир.

СОВЕТ: Нема потреба од брзање.

БИК

ЉУБОВ: Најверојатно ќе дадете се од себе за да ја освоите личноста која ви е драга, а ќе забележите и дека некои други луше постојано ви пречат во тоа. Тие кои се во врска може да се обидат да го освежат својот однос. Тие кои се сами ќе излегуваат и ќе заведуваат и тоа со бри резултати.

РАБОТА: Цела недела ќе биде насочена кон решавање на едно важно прашање на тема – комуникација. Ќе се отворат можности за вложување и распоредување на средствата. Овој пат тоа ќе зависи од многу работи. Покажете што знаете.

СОВЕТ: Решавајте ги проблемите со гласот на разумот.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Оваа недела вашите односи ќе се развиваат полесно и поусогласено. Ќе бидете поопуштени и посреќни. Сето тоа што ве мачело ќе исчезне, па ќе ви изгледа дека немало таков период. Многу парови ќе го подобрат својот однос.

РАБОТА: Со мали чекори може да се помине голема далечина. Тоа што моментално недостасува атракција незначи дека работата не оди добро. Може да се појави монотонија кај оригиналните решенија.

СОВЕТ: Одморете се.

РАК

ЉУБОВ: Не е лошо да се зборува, но не зборувајте премногу бидејќи работите може погрешно да бидат сфатени. Оставете вашата љубовна приказна да се развива природно и без премногу анализи. За нив ќе има време подоцна. Едноставно уживајте.

РАБОТА: Оваа недела за некои од вас ќе донесе нешто ново во работата и кариерата. Нема да биде лесно. Цела недела очекувате ситуацијата да се избистри, а на крајот од неделата се ќе стане посложено.

СОВЕТ: Соработувајте со други.

ЛАВ

ЉУБОВ: Оние кои што имаат семејство овие денови ќе му се посветат комплетно. Оние во нови врски ќе имаат мали кризи во кои што ќе треба да покажат повеќе разбирање и толеранција кон другата страна. Со неколку потези ќе ги надминете сите искушенија.

РАБОТА: Целокупната ситуација на работното место, овие денови може да ви ги направи напорни.

СОВЕТ: Сетете се на Вашите достигнувања

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Ако излезете меѓу луѓето, ќе најдете неколку можности нови пријателства. Тоа е добро за да се забавувате. Затоа намалете ги Вашите љубовни очекувања. Не е лошо, но сте имале и подобри денови. Оние кои што се во врска воглавно ќе бидат добри.

РАБОТА: Вие сте во период кога на одредени работи дефинитивно ќе треба да им ставите крај. Ќе завршите со некои приказни и ќе свртите нов лист. Не брзајте.

СОВЕТ: Пазете на исхраната.

ВАГА

ЉУБОВ: Деновите кои што се пред Вас ќе ги замоните по интензивните чувства на осаменост. Оние кои што се во врска ќе поминуваат покрај искушенија на тема доминација во врската. Оние кои што се сами ќе се додворуваат премногу, бидејќи тие едвај чекаат да успеат во своите намери.

РАБОТА: Ќе Ви предложуваат многу, но нема да можете сами да влијаете на работите. Ќе се чувствувате како гледач одстрана кој нуди нешто без вистински предизвик. Соработувајте и внимателно слушајте. Читајте меѓу редови. На оние кои што сега не им оди од рака, ќе им оди подоцна.

СОВЕТ: Пронајдете нешто што ќе ве расположи.

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Во текот на оваа недела вашите емотивни односи ќе се подобрат, а вие ќе бидете поблаги и подискретни. Саканата личност повторно ќе ве посипува со нежност, а вие ќе и возвраќате со иста мера. Осамените ќе имаат се повеќе додворувачи, но нема да биде сензација. Се се одвива тивко.

РАБОТА: Конечно можете се во врска со работата да го согледате во целина. Тоа вам ќе ви го разбистри погледот и ќе го дефинира планот за поантака. Контакти ќе има многу но многу од тоа зависи од вас. Ќе чувстувате тежина и одговроност но ќе работите добро.

СОВЕТ: Започнете поздрава исхрана.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Недостаток на интерес за љубов е резултат на забавите со твоите пријатели. Оние кои се во подолги односи ќе забележат дека се оддалечни од општеството. Ништо не ве спречува да се обидувате се да споите и да поврзете. Ќе биде забавно.

РАБОТА: Нема да бидете задоволни со вашиот приход, бидејќи сметате дека можете да направите повеќе. Ограничувањата ќе дојдат поради надворешни околности и никој не може да ги забрза работите сега. Размислете за тоа што можете реално да направите за себе.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Тајната и дипломатијата се вредни карактеристики.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Постојат нови љубовни можности пред вас, а некои од нив ве чекаат на доста чудни места. Како оние на уметноста или слично. Ќе биде интересно. Вашата страст ќе биде поголема од вообичаеното и ќе привлечете многу луѓе од спротивниот пол.

РАБОТА: Сакате да видите конкретни резултати, а тие конечно ќе почнат да се појавуваат овие денови. Можеби ова нема да биде ништо сензационално, но ќе признаеш дека ја насочуваш работата како што треба. Ќе биде во ред.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Препознајте што ви треба и што не ви треба.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Повремено ќе ви изгледа дека1 љубовта е од друга планета. Чувството на осаменост ќе се зајакне, но објективно, вашата врска е во ред. Најдобро е да барате среќни луѓе или да ги игнорирате грижите со тоа што ќе се правите она што најмногу го сакате.

РАБОТА: Работната атмосфера на работа ќе се влоши, и од вас ќе се очекува да бидете се повеќе и повеќе ангажирани. Вашите навики за работа се заспани некаде, и ќе морате да ги разбудите итно. Не прашувај премногу, туку држете се до правилата на работа. Бидете професионални.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Опуштете се со убава музика.

РИБИ

ЉУБОВ: Голем дел од вашето слободно време ќе бидат потрошени во сосема обични активности, уживајќи во нечија љубов.Вие нема да ги цените малите забелешки, а најблискиот ќе ви врати со иста мерка. Ќе бидете задоволни и без големи барања.

РАБОТА: Времето е добро за внатрешна интроспекција, истражување во тишина и порелаксирана работа.Како што секогаш сте наклонети кон другите, многумина нема да ве препознаат кога ќе видат дека тивко седите и мирно работите без многу разговор и бука.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Кој има уметнички идеи, нека се изразува.