Хроника

Избегна смртна казна, па умре од корона! Тој беше осуден за силување и убиство...

Затвореник кој избегал од смртна казна во 2009 година починал најверојатно од компликации предизвикани од коронавирус Ова го соопшти службеникот на затворот каде ја издржа...

СТРАШНО! ПРОНАЈДЕНА МРТВА ПОКРАЈ ПАТОТ: Телото на позната инфлуенсерка го пронашол ѓубреџија – истрагата...

Instagram инфлуенсерката, Алексис Шарки, која исчезна од својата куќа во Хјустон во ноември, беше пронајдена мртва на неколку километри подалеку по патот. Еден ѓубреџџија го...

Умирам oд тумор на мозок: Сакам уште едно дете, но чувствувам вина да оставам...

Гледајќи како нејзината ќерка Роуз игра во паркот, Кетрин Рив (38) ужива во драгоцениот момент. Но, потсвесно не може да не се чувствува виновна...

Тие беа примени во болницата и никогаш не заминаа…

Аделита Круз Тревино (39) и Николас Тревино (35) не само што беа брат и сестра, туку беа и најдобри пријатели. Двајцата починаа од КОВИД-19 со...

Незаборавна трагедија: Убавото момче кое влезе во историјата од најстрашна можна причина

Чарлс Линдберг јуниор имал само 20 месеци, кога на 1 март 1932 година станал најпознатото бебе во САД и вистинска опсесија за милиони луѓе…...

УЖАС ВО ХОТЕЛСКА СОБА ! Полицијата пронашла тело на девојка во куфер, нејзиното момче...

Лондонската полиција истражува смрт на жена чие тело е пронајдено во куфер во хостел во западниот дел на градот, пренесува „Guardian“. Телото го открил вчера...

Тага која го крши срцето- еве што девојчето го прашало својот татко пред да...

16- годишната К.А. од неготинското село Малајница, починала во недела во Општата болница од прострелна рана нанесена од куршум од пиштол во глава. Девојчето го...

Претерала со тренингот па заболела од смртоносна болест: “Кој би рекол дека ова е...

После интензивен тренинг 23 годишна девојка почувствувала интензивна болка, за подоцна да дознае дека боледува од синдром предизвикан од оштетување на мембраната на мускулните...

Родители внимавајте! Може да заврши фатално: Петгодишно девојче се задави додека јадеше грозје

Лора Чемберс од Англија го опиша трауматското искуство што го доживеа пред неколку дена кога нејзината ќерка Оливија речиси се задушила додека јадела грозје...

Мистеризна смрт на студентка го тресе светот: Бегаше од нешто што не се види...

Видеото објавено на Тик Ток од @ saraa.aa_ за само два дена имаше над шест милиони прегледи и собра повеќе од 1,1 милиони лајкови. Видеото...

Најново

Хороскоп

Дневен хороскоп 16 Јануари (сабота)

ОВЕН Денес можеби ќе се чувствувате како сите да се против вас поради тоа што ќе ви кажат нешто што несакате да го слушнете. Сосема...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 04.01 – 11.01.2021

ОВЕН РАБОТА: Со вас управува Марс, планетата акција, чија позиција оваа недела ви носи нови деловни прилики, но и конјукцијата со Уран предупредува сепак да...