Интересно

Огромен метеор падна во Русија, а сега се појави и снимка – експертите велат дека бил со дијаметар од 10 метри (ВИДЕО)

Огромен метеор падна во Русија, а сега се појави и снимка – експертите велат...

Деновиве се прошири информацијата дека огромен метеор падна и се распадна на парчиња при неговото влегување во атмосферата. Настанот се случил во областа Камчатка,...

Дали некогаш сте имале парализа во сон? Ова е полошо отколку во ХОРОР ФИЛМ,...

Додека се парализирани, луѓето честопати гледаат чудни сенки или појави и слушаат морничави звуци. Дали некогаш ви се случило да се разбудите во текот на...

Потресна Божиќна честитка!! “Никој не ти должи ништо” – писмо на таткото до неговата...

Оваа статија е напишана од Хари Браун, кој ја посветува на нејзината 9-годишна ќерка. Материјалот беше објавен во 1966 година. Денес го споделуваме за да...

(ВИДЕО) Брачен пар посвоил три деца од сосетка на умирање, а потоа следело вистинско...

Одри, самохрана мајка на три деца, морала да оди во болница за да направи некои тестови. Таа ја прашала нејзината соседка Тиша – мајка...
ИСКРЕНА ИСПОВЕД: Работам во Германија гладна сум, ненаспана и скpшенa

ИСКРЕНА ИСПОВЕД: Работам во Германија гладна сум, ненаспана и скpшенa

Не се сите иселенички приказни како бајки. Понекогаш плановите за подобар живот во странство паќаат како кула од карти. Порталот Express.hr пренесува приказна на Хрваткиња...
Фирма им дозволува на вработените само една бесплатна посета на тоалет, секоја наредна по 2,5 евра!

Фирма им дозволува на вработените само една бесплатна посета на тоалет, секоја наредна по...

Кинеска компанија се најде на удар на критики за казнувањето на „мрзливите“ работници кои прават повеќе од една тоалет-пауза дневно. Имено, Anpu Electric Science and...

Ја поканив љубовницата на сопругот на кафе: Луѓе мои, што се не ми изнакажа

Бев мажена за човек кој ме исневери со подолг список на жени. Да речеме дека имал само неколку врски за кои знаев. Колку ги имал,...

Имаа 2% шанса да преживеат, а победија: Драгана се избори за живот со бебе...

Драгана на овој ден лежеше во кома со бебе во стомакот, а сега ја држи ќерка си насмеана. Драгана Пајиќ од Бања Лука, која ги...
Скопјанецот кој ја исклучи струјата и го спаси Скопје од пожари во 1963 година

Скопјанецот кој ја исклучи струјата и го спаси Скопје од пожари во 1963 година

Пет минути по земјотресот целиот град останал без струја, а поради старата инсталација се опожариле само Учителската школа и Педагошката академија. За повеќето скопјани Велин...

Веќе 100 дена носи ист фустан и нема намера да го менува: Има одлична...

Таа се одлучи на овој потег на 16 септември 2020 година и како што вели нема да се откаже до септември оваа година. Калуѓерката и...

Најново

Хороскоп

Дневен хороскоп 16 Јануари (сабота)

ОВЕН Денес можеби ќе се чувствувате како сите да се против вас поради тоа што ќе ви кажат нешто што несакате да го слушнете. Сосема...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 04.01 – 11.01.2021

ОВЕН РАБОТА: Со вас управува Марс, планетата акција, чија позиција оваа недела ви носи нови деловни прилики, но и конјукцијата со Уран предупредува сепак да...