Неделен хороскоп за 23 – 29 Ноември

Неделен Хороскоп
Неделен Хороскоп

ОВЕН

Работа

На Овенот му претстои одлична деловна недела во текот на која ќе имаат тајни преговори со странски соработници или со претставници на затворени институции. Процесот на размислување на Овенот ќе биде остар, ветувањата дадени на солидна основа, проценките на соработниците и деловните планови точни. Овенот остава впечаток на сериозна личност, некој на кој може да се смета. Потенцијалната соработка има опција да трае подолг временски период. Супериорениот верува во способностите на Овенот и очекува позитивни вести. Ова е исто така добра недела за финансии. Доколку Овенот е заинтересиран за добивање заеми, позајмување, наоѓање спонзори и слично, ги чекаат преговори, кои ќе завршат во корист на Овенот.

Љубов

Царството на љубовта е солидно прикажано. Овенот е топол, страствен, оптимист, а неговите емоции се стабилни. Проблемите доаѓаат од другата страна. Партнерот е несигурен во сè: сопствените емоции и меѓусебниот однос. Во текот на оваа недела, Овенот ќе биде расположен за работа околу саканата личност. Овенот е свесен дека другиот не е целосно опуштен, но тој е подготвен да и даде малку време да го запознае подобро, да се релаксира, да прифати емоции. Овенот смета дека другата личност е несигурна, некој што има силни емоционални потреби, но се плаши да се отвори и да се обиде да ги задоволи своите емотивни потреби. Самодовербата, разбирањето и стабилноста на Овенот можат да и помогнат на другата страна да ја надмине несигурноста.

Здравје

Здравјето на Овенот е генерално доста добро прикажано. Ако користат каква било терапија, тоа дава одлични резултати. Освен тоа, организмот е во фаза на регенерација. Во случај да неодамна имале некаков проблем, организмот успешно се опоравува. Она што се покажа како проблематично е урогениталниот тракт кај мажите. Проблеми со бубрезите и мочниот меур се генерално можни, но овие проблеми се минливи. Би било добро Овен да помине малку повеќе време надвор, во природа и да се движи и да се релаксира физички. Се чини дека нивните мускули се напнати и им треба истегнување. Доколку немаат волја да се движат физички, одењето на масажа е одлична алтернатива.

БИК

Работа

Пред Биковите, неделата е полна со тешкотии, одложување на плановите … Бизнисот не е само во фаза на стагнација, туку Биковите нема да најдат начин да го започнат. Еден од поголемите проблеми е односот со претпоставениот. Ќе се обиде да му се наметне идеи со кои Бикот не се согласува. Надредениот е многу упорен, а Бикот е уште потврдоглав во намерата да не дозволи никој да се меша во неговата работа. Друг проблем е соработката со странски партнери. Тие изгледаат прилично воздржани, незаинтересирани, имаат отпор да влезат во заеднички проект. Биковите ги шармираа колку што можеа, сега веќе ги пуштаат работите самостојно. Областа на судењето е слабо застапена и укажува на загуба на судска постапка.

Љубов

Царството на љубовта е добро прикажано. Биковите се заљубени. Тие многу размислуваат за својот партнер. Нивните емоции се стабилни. Страста работеше и Бикот се отвори целосно емотивно и уживаше максимално во врската. Што се однесува до партнерот, ситуацијата е слична. Партнерот е претставен како одлична емотивна личност која е приврзана за Бикот со својата душа и тело. Тој ужива во страста и вниманието на Бикот. Тој смета дека го запознал својот совршен партнер. Во основа, двајцата мислат дека потрагата по другата половина престанала затоа што ја нашле. Бикот е толку убав, уверен е во своите емоции, како и во емоциите на својата партнерка, па затоа размислува за брак. Другата страна има слични мисли, но чека Бикот прво да ја коментира идејата.

Здравје

Здравјето на Бикот е прилично лошо. Главниот проблем е што имунитетот се намалува, па затоа телото е склоно кон разни болести. Првото нешто што треба да го направат Биковите, без разлика дали имаат какви било симптоми или воопшто не, да го зајакнат имунитетот. Покрај тоа, Биковите треба да се грижат за нивната исхрана. Кај Биковите кои имаат камења во жолчката, некоја храна може да ги иритира и да го активира проблемот. Исто така, можни се проблеми со варењето, но на нервна основа. Нивната кожа, коски и заби се чувствителни. Ова е одлична недела да одите на стоматолог. Циркулацијата е слаба, особено на периферните органи, па што и да облечете, ќе имате впечаток дека прстите ви се ладни постојано. Притисокот е подложен на осцилации.

БЛИЗНАЦИ

Работа

На Близнаците им претстои поволна работна недела. Бизнисот тече нормално, без застој. Ова е одлична недела за финансиите и Близнаците чекаат прилив на пари со кои ќе бидат задоволни. Добра недела е да разговарате со претпоставен. Другата страна ќе им даде до знаење дека се задоволни од нивната работа и сметаат на нив во новиот проект. Ова е одлична недела за комуникација. Проблемите се поврзани со резултатите од работата. Близнаците се вредни, одговорни, максимално посветени на своите обврски.

Здравје

Областа на здравството е генерално добро застапена. Добрите аспекти покажуваат дека доколку се на терапија, тоа дава одлични резултати и ако терапијата е на долг рок, успешно го спречува ширењето на проблемот. Она што е прикажано како проблем е нивната недостаток на желба за каква било физичка активност. Тие не се заинтересирани за повремена или редовна физичка активност. Близнаците се свесни дека не се чувствуваат силно, но немаат доволно волја за движење. Она што тие можат и треба да го направат за себе е да се одлучат за некој поблаг вид активност. Може да биде или обична прошетка покрај вода или одење на масажа. На овој начин не само што ќе го подобри физичкото здравје, туку и ќе се релаксира.

Љубов

Близнаците очекуваат неповолна недела кога станува збор за љубовта. Без разлика дали се слободни или зафатени, тие ќе бидат незадоволни од оваа област. Во првиот случај, тие ќе бидат депресивни затоа што нема да можат да најдат партнер кој им одговара целосно. Во вториот случај, тие имаат чувство на незадоволство. На Близнаците им е потребна квалитетна, интригантна, интересна комуникација. Емоциите не се на прво место. Доколку немаат задоволителна комуникација, сметаат дека другата страна не им одговара. Близнаците се во фаза кога не ги интересираат социјалната и емоционалната сфера. Тие се контрадикторни на самите себе, како што Близнаците веќе знаат да бидат. Тие се желни за нови предизвици, а во исто време се пасивни и не прават ништо за да го направат животот интересен.

РАК

Работа

На раковите им претстои одлична работна недела. Тие се прилично прагматични и фокусирани на реални, достапни и утилитарни цели. Ова е одлична недела за комуникација со странци. Другата страна е заинтересирана за соработка, но и требаат повеќе информации за да донесе конечна одлука. Одлична недела е за соработка со медиумите. Доколку работата бара комуникација со претставници на медиумите во текот на оваа недела, Раковите оставаат максимален позитивен впечаток, односно дека се сериозни, мирни и ја држат ситуацијата под контрола. Ова е успешна недела за Раковите, чија работа е поврзана со областа на високото образование, уметноста и кинематографијата. Раковите уживаат во обврските.

Љубов

Кога станува збор за љубовта, постои огромна разлика во тоа што сакаат Раковите и што конкретно им се случува. Раковите фантазираат за врска во која емоциите се длабоки, интензивни, упорни. Тие сонуваат за партнер кој ги разбира, обезбедува поддршка, емотивна и финансиска. Раковите сонуваат за заштитен партнер кој ќе се грижи за сè, а Раковите се тука за да го сакаат. Во реалноста, партнерот е емотивен, но е доста загрижен. Тој е загрижен не само за својата работа, туку и за неговите финансии. Нема време да му се посветиме на партнерот токму поради проблемите и ограничувањата во споменатите области. Љубовта не само што не му е приоритет, туку очекува партнерот да биде трпелив и да не бара премногу.

Здравје

Здравјето на ракот е солидно прикажано. Можни се некои хронични проблеми поврзани со кожата, коските, забите, гениталиите и тироидната жлезда. Кожата има потреба од дневна нега. Коските се хронично чувствителни. Може дури да се каже дека скоро цела година беше поволна за хронични проблеми со коските, па затоа и овој период не е многу подобар. Проблемите со забите може да се решат многу лесно. Лошите аспекти покажуваат дека проблемите најмногу ве вознемируваат од естетски причини и дека некои Ракови ќе се одлучат за интервенции за подобрување на нивниот изглед. Што се однесува до гинекологот, можеби имате отпор да одите на преглед, но не би било лошо да се натерате да го направите тој чекор. Тироидната жлезда исто така треба да се следи.

ЛАВ

Работа

Лавовите се соочуваат со тешкотии што нема да можат да ги решат. Проблемите се поврзани со областа на комуникација. Лавовите ќе инсистираат на тврда линија, т.е. тие нема да бидат подготвени да се прилагодат и ќе бидат упорни во наметнувањето на своите ставови. Другата страна е претставена како тежок преговарач, па тој сигурно нема да попушти пред барањата на лавот. Соработка нема да се воспостави, но ниту една од страните нема да се грижи многу за тоа. Незадоволителната соработка е поврзана и со странски соработници. Проблемот ќе биде буквално идентичен. Лавот ќе се повлече на неговата страна, странците на спротивното. Никој нема да биде заинтересиран за компромис, така што нема да има ништо од договорот. Сите тековни работи, кои не се поврзани со комуникацијата, ќе бидат успешно реализирани.

Љубов

Царството на љубовта е солидно прикажано. Емоциите на Лавот се стабилни и тие ја планираат иднината со другата половина. Проблемот е што тие се првенствено насочени кон областа на работата. Тие имаат премногу одговорности и проблеми за кои е потребен итен одговор. За среќа, партнерот е полн со разбирање. Свесен е дека Лавот е фокусиран на работата, а не на други работи. Во претходниот период и пречеше отсуството на нејзиниот партнер, но сега е свесна за ситуацијата и трпеливо чека да помине и повторно да помине повеќе време со нејзиниот партнер. Лавот има потреба од постојана комуникација со саканата личност. Свесен е дека има премногу обврски и затоа брза да ги заврши.

Здравје

Областа на здравјето е солидно претставена. Лавовите имаат силен имунитет. Проблемите што можат да ги очекуваат немаат никаква врска со имунитетот. Ова се веќе стандардни проблеми со коските и притисокот. Во првиот случај, добредојдени се вежби, рекреација, тренинзи, сè што би спречило осификација на коските. Во вториот случај, можни се осцилации на притисокот: може да биде или слаб или склон кон скок. Неповолен период за сообраќај е во тек во близина на Лавот. Ова секако не спаѓа во областа на здравјето, но бидејќи постои можност за повреди на коските, потребно е да се предупредат Лавовите да бидат претпазливи кога возат. Жените очекуваат проблеми поврзани со постменструалниот синдром.

ДЕВИЦА

Работа

Девицата сè уште се соочува со неповолна работна недела. Сите проблеми што ги имаа во претходниот период сега продолжуваат. Најважната причина за загриженоста и нервозата на Девицата се финансиите. Нема финансии, резервата се топи, а се акумулираат нови трошоци. Од таа причина, Девицата е заинтересирана да бара нова работа. Оваа недела е поволна за ангажман по тоа прашање, а можен е и првиот деловен разговор, на кој Девицата ќе остави одличен впечаток. Едниот дел од Девицата е малку исплашен и несигурен во деловните промени, а другиот сфаќа дека новата работа е неопходен чекор за да се одржи егзистенцијата. Девиците се соочуваат со слаба комуникација со претпоставен во однос на различното разбирање на деловната стратегија.

Љубов

Не може да се каже дека областа на љубовта е примарна област на интерес на Девиците. Емоционалната врска е стабилна, но самите Девици не се премногу фокусирани на својот партнер. На почетокот на неделата, саканата личност ќе има разбирање за проблемите на Девицата, промени во расположението, недостаток на желба за дружење. Сепак, во средината на неделата, партнерот го менува својот став кон Девицата. Ќе има впечаток дека имало многу лелекање, несигурност и страв од партнерот. Ќе се обиде да го анимира, придвижи, натера да гледа на работите поинаку, но тој нема да успее во тоа. Девиците цврсто ќе ја задржат позицијата дека работите се непроменливи и дека нема причина за радост. Партнерот на крајот ќе се откаже од идејата да ја подобри Девицата и да го промени расположението.

Здравје

Општо земено, Девиците имаат добар имунитет.. Девиците имаат чувствителни нерви и ќе бидат прилично нервозни, склони кон промени во расположението и нерасположени. Причината се лошите финансии и незадоволителната деловна состојба. Кога ќе се надминат овие причини за проблеми, нивното расположение ќе биде многу подобро. Друг проблем е поврзан со притисокот. Тој има тенденција да варира, но причината може да биде во само споменатите причини: лошата деловна и финансиска состојба. Во суштина, најдоброто нешто за Девиците е да се обидат да не се нервираат, да ја прифатат моменталната состојба каква што е, но да веруваат дека ќе дојдат подобри денови. За нив е неопходна релаксација.

ВАГА

Работа

Состојбата на работа е задоволителна. Нема потешкотии и работата се одвива нормално. Пред Вагата е поволен период за тајни деловни планови поврзани со странски соработници. Комуникацијата е редовна, нема никакви разлики и во моментот сè изгледа идеално. Финансиската состојба е одлична. Финансискиот прилив е стабилен и задоволни сте од приходот. Планирате да инвестирате пари во некое дополнително образование, затоа што сметате дека ќе ви требаат во иднина на работа. Не станува збор за формално образование, туку за одење на курс. Зборувате со вашите колеги за тоа и тие ве охрабруваат и убедуваат дека сигурно ќе имате корист од новите вештини.

Љубов

Во тек е неповолна недела за љубов. Проблемот е во тоа што сте тврдоглави, напнати, имате впечаток дека треба да се смени вашиот партнер, не вие. Целосно сте заборавиле дека љубовта не е наметнување на сопствените вредности и ставови на вашиот партнер, туку прифаќање на различни мислења, потреби, однесувања. Вашите напори не ги даваат посакуваните резултати. Не успевате да го промените вашиот партнер и тогаш сте уште повеќе лути со него. Вашата стратегија има контра-ефект. Наместо да прави да се чувствувате подобро со вашиот партнер, вашиот партнер се свртува кон други опции. Засега има нова личност која размислува за него, иако сè уште нема воспоставено комуникација и контакт. Другата личност му изгледа мирна и нежна.

Здравје

Здравствената состојба е стабилна. Организмот е во фаза на регенерација. Ако неодамна сте имале проблеми, сега ќе бидете подобри. Во случај да сте на терапија, тоа дава одлични резултати. Она што е добро е дека сте смирени емоционално и психички. Споменатата рамнотежа е многу важна за здравјето на Вагата. Посветувате време на вашите потреби и правите сè што ве опушта духовно и физички: одите на пливање, масажа … Опциите се различни, и уживате во сите нив. Добрата комуникација, храната, музиката или некоја друга уметност ве релаксира. Ако треба да направите годишен преглед, ова е добра недела за тоа.

СКОРПИЈА

Работа

Пред Скорпиите има многу напорна работна недела. Целата енергија ќе ја насочи на полето на работата. Се чини како да ќе се тестираат колку можат и што се нивните граници. Проблемот е што постои доза на незадоволство и фрустрација на работа. Бизнисот стагнира, Скорпиите се во постојан клинч со проблеми што постојано се појавуваат и нема начин сите конечно да ги решат. Скорпиите сакаат работа каде би имале поголема слобода, повеќе простор, повеќе можност за донесување независни одлуки. Ним им недостасуваат нови предизвици, нови почетоци, нови непознати патеки по кои треба да се движат. Имаат впечаток дека се заглавени во некоја деловна состојба од која никогаш не можат да излезат. И покрај сè, тие остануваат таму каде што се.

СТРЕЛЕЦ

Работа

Пред Стрелецот, неделата е слична на претходната: тешка, полна со предизвици, фрустрирачка. Тие ќе бидат неисполнети во скоро сите можни деловни сегменти. Односот со колегите е прилично иритирачки и невозможно е да се постигне некаков договор. После неколку обиди, Стрелецот едноставно ќе се откаже од идејата за соработка и кул односи со одделни колеги. Финансиската состојба е катастрофална. Стрелците по својата природа се оптимисти, но сега се во фаза кога сериозно се загрижени за недостаток на финансии. Проблеми се присутни и во областа на деловните патувања. Некои може да бидат откажани, а некои продолжени. Доколку се одржи состанок, тој ќе биде непродуктивен и нема да доведе до посакуваниот договор.

Љубов

Една емотивно незадоволителна недела е пред Стрелецот. Во суштина, тие ќе бидат премногу фокусирани на проблеми поврзани со областа на финансиите и работата, така што нема да бидат премногу расположени за дружење. Само кога ќе ги решат наведените проблеми, кога повторно ќе бидат весели и добро расположени, ќе имаат желба да се посветат на емоционалната сфера. Партнерите различно реагираат на незаинтересираноста на Стрелецот. Брачниот другар многу добро ги разбира проблемите на Стрелецот и му пружа секаква можна поддршка. Кога станува збор за врската, ситуацијата е тотално поинаква. Партнерот се чувствува несакан, напуштен, незадоволен. Има впечаток дека неговата партнерка е премногу студена, едноставно нема храброст отворено да каже дека врската е завршена.

Здравје

Областа на здравјето е доста слабо претставена. Стрелците очекуваат или хронични проблеми или ненадејни проблеми кои можеби биле присутни претходно. Хроничните проблеми се поврзани со коските, кожата и забите. Тие исто така се поврзани со активирање на песок во бубрезите или камења во жолчното кесе. Од таа причина, многу е важно тие да се грижат за својата исхрана. Некои намирници може да доведат до проблеми. Хроничните проблеми можат да бидат поврзани со гениталиите или тироидната жлезда. Проблемите што можат одеднаш да се појават се поврзани со притисок. Тој е претставен како нестабилен: тој има потенцијал да скокне ненадејно, но и да падне. Циркулацијата е многу слаба и ќе доведе до чувство на студ на прстите.

ЈАРЕЦ

Работа

На Јарците им претстои одлична работна недела. Би било добро да го користите за деловни состаноци и преговори. Јарците се толку перцептивни што можат лесно да го прочитаат соговорникот и да разберат што треба да кажат, да ветуваат и да сторат што ќе им донесе поени во соговорникот. Друга придобивка е разбирањето што ќе произлезе од нив. Тие навистина сакаат да ја разберат другата страна и се подготвени да направат некои отстапки, така што двете страни ќе бидат задоволни од договорот. Одлична недела е за решавање на судски спорови. Ова е одлична недела за комуникација со претставници на медиумите и излегување во јавноста. Јарците ќе остават впечаток на мирна и разумна личност на која може да и се верува.

Љубов

Јарците се соочуваат со незадоволителна и фрустрирачка емотивна недела. Ова буквално важи за сите Јарци, без разлика дали се слободни или ја имаат другата половина. Јарците не се заинтересирани за емоционалната сфера во овој период. Тие ќе бидат сами и нема да мора никому да објаснуваат ништо. Проблемот е ако се зафатени. Другата половина нема да биде задоволна од однесувањето на Јарецот и ќе го толкува неговото однесување како незаинтересираност. Бидејќи ова однесување на Јарецот трае некое време, тоа може да доведе до ненадејно прекинување на врската. Брачниот другар ќе реагира малку поинаку. Навикната е на вакви периоди, така што мирно, трпеливо и во самотија ќе чека да поминат.

Здравје

Областа за здравје е солидно претставена и нема големи здравствени проблеми за Јарците. Она што е многу важно е дека нивниот имунитет е силен, телото е силно и склоно кон регенерација. Во основа, Јарците се чувствуваат навистина добро. Се чини дека тие дури и не размислуваат премногу за здравјето токму заради доброто здравје. Можни се мали проблеми поврзани со кожата, коските и забите, но тоа се проблеми што можат лесно да се решат. Јарците имаат хоби што им помага да останат здрави. Јарците се заинтересирани за лов, физичко образование, атлетика, некои воени вештини за кои е потребна брзина итн. Со спортување или поминување време на отворено, во движење, на свеж воздух, тие го зголемуваат имунитетот.

ВОДОЛИЈА

Работа

Водолијата има поволна работна недела. Тие ќе бидат успешни во секој сегмент од бизнисот. Тие се исклучително добри и успешни во областа на комуникацијата. Би било добро тие да ја претставуваат компанијата во сите можни ситуации, почнувајќи од водење деловни преговори до барање спонзори или заем. Нивната приказна ќе биде емотивна и истовремено трогателна, но и убедлива. Водолијата ќе ја нагласи својата верба во успех, подобро утре и слично, а другата страна ќе биде маѓепсана од моќта што ќе избие од Водолијата. Одлична недела е за деловни договори со колегите. Ги чека финансиска добивка. Водолијата лесно ќе реализира деловни планови.

Љубов

Водолијата има одлична недела за ново запознавање и шармантно ново познанство. Овој пат, таа ќе ги примени своите способности како добар психолог во емоционалната сфера. Нема да и требаат повеќе од еден поглед.

РИБА

Работа

Пред Рибите има солидна работна недела. Тие ќе бидат расположени за работа, оптимисти, но истовремено одговорни и посветени на своите цели. Рибите ги сфаќаат одговорностите доста сериозно. Бидејќи имаат знаење и искуство, тие лесно ќе ги реализираат деловните планови на време. Рибите се целосно задоволни од тоа како се одвива работата. Бидејќи мислат дека ќе планираат лесно да ги постигнат целите, размислуваат да ја прошират листата на цели, односно да ги подигнат целите на повисоко ниво. Колегите се согласуваат со овие идеи. Атмосферата на работа е добра. Сите се поддржуваат едни со други и имаат слични идеи. Рибите веруваат дека деловниот тим е преполн со знаење, добро координиран, стабилен и дека можат да постигнат сè што замислуваат.

Љубов

Царството на љубовта е добро прикажано. Рибите се заљубени, емотивно исполнети, мислат дека го нашле идеалниот партнер и единствено што сакаат е врската никогаш да не се менува и да трае вечно. Партнерот е претставен како емоционално стабилна личност. Тој е прилично посесивен, љубоморен и заштитнички настроен. Врската е прикажана како силна, и двајцата размислуваат за брак. Во овој момент, тие не се подготвени да донесат конечна и јавна одлука, но на емотивно, внатрешно ниво, тие веруваат дека го нашле идеалниот, животен партнер. Бракот не е единствената работа за која размислуваат. Желбата за потомство и создавање семејство работеше и за двете лица. Рибите се на пат кон поголеми животни одлуки.

Здравје

Областа на здравјето е одлично претставена. Имунитетот на рибите е силен. Рибите се грижат за исхраната и веруваат дека на тој начин влијаат позитивно на одржување на добро здравје. Не може да се каже дека сериозни вежби ве привлекуваат. Сепак, расположени сте за поблаг физички напор што во суштина не го чувствувате како напор, туку како уживање. Уживате да шетате во природа, по можност пешачење, иако уживате и во присуство на вода. Во секој случај, активност што не ве исцрпува, не бара многу енергија, туку ве опушта и ве задоволува. Во случај да сте пушач, ова е одлична недела да престанете со оваа штетна навика.