По 14 абортуси, убавицата роди близнаци (ФОТО)

Поранешната Мис на светот Розана Дејвисон роди идентични близнаци откако абортираше 14 пати. 36-годишната манекенка и сопругот Весли Квирк сега имаат три деца.

Двојката претходно ја имаше ќерката Софија, а близнаците беа именувани Хуго и Оскар.

Розана на својот Инстаграм профил сподели фотографија со близнаците и нејзиниот сопруг.

„Нашите убави и здрави идентични близнаци, Хуго и Оскар, пристигнаа безбедно утрово и нашите срца се распаѓаат од љубов.

Така е, станавме петчлено семејство и сите наши соништа се остварија“, напиша Росана, заблагодарувајќи им се на вработените во болницата.

Таа претходно откри дека има проблеми со плодноста, а лекарите и рекоа дека веројатно никогаш нема да може да има свое бебе поради сомневање за дисфункција на имунитетниот систем.