Шоубизнис

Сѐ УШТЕ МИСТЕРИЈА: Што го усмрти Мајкл Џексон?

Сѐ УШТЕ МИСТЕРИЈА: Што го усмрти Мајкл Џексон?

Мајкл Џексон почина ненадејно на 25 јуни 2009 година Поминаа помалку од 12 години од смртта на поп-кралот, а дури сега излегоа на виделина некои...
Ме силуваше првпат кога имав 17 години: Актерката Милена ги обелодени монструозните дела на познатиот српски режисер

Ме силуваше првпат кога имав 17 години: Актерката Милена ги обелодени монструозните дела на...

Неколку девојки, од кои некои се малолетнички, пријавиле во полиција дека биле силувани / сексуално малтретирани од Мирослав Мика Алексиќ, познатиот глумец, режисер и...
Атиџе за првпат во животот слави роденден и за првпат дува роденденски свеќички

Атиџе за првпат во животот слави роденден и за првпат дува роденденски свеќички

По повод 57-миот роденден на Атиџе, нејзината најверна пријателка со која заедно одат на шопинг пијат кафе Сузана Турунџева и приреди вистинско изненадување во...
Ќе останете без зборови: Јелена Карлеуша за првпат во кариерата ја отвори вратата од милионскиот гардеробер

Ќе останете без зборови: Јелена Карлеуша за првпат во кариерата ја отвори вратата од...

Првпат во животот, во кариерата, Јелена Карлеуша ја отвори вратата од својот гардеробер и можеби на тоа ништо повеќе не би требало да се...
Турскиот актер Џан Јаман во врска со убавата Италијанка: „Романтичарот“ ја освои атрактивната спортска новинарка по која патеа и фудбалерите (ФОТО)

Турскиот актер Џан Јаман во врска со убавата Италијанка: „Романтичарот“ ја освои атрактивната спортска...

Познатиот турска убавец, актерот Џан Јаман, кој во моментов важи за еден од најубавите мажи на светот, наводно е во врска со атарактивната италијанска...
Жешките сцени од серијата на Нетфликс Bridgerton ги запалија социјалните мрежи. Билиони од гледања и лајкувања

Жешките сцени од серијата на Нетфликс Bridgerton ги запалија социјалните мрежи. Билиони од гледања...

Новата серија на Нетфликс Bridgerton како модерна верзија на кросовер-серијалот „Gossip girl“ и сценариото на Џејн Остин не ги освои критичарите колку што ги...
Тој беше единствено момче на Марија Шерифовиќ: Беа заљубени, а еве како изгледа сега (фото)

Тој беше единствено момче на Марија Шерифовиќ: Беа заљубени, а еве како изгледа сега...

Црногорскиот пејачк Славко Калезиќ на домашната јавност и се претстави како емотивен партнер на поп пејачката Марија Шерифовиќ. Ова е единствениот маж кој Марија во...
Од 300 до 12.000 евра по објава – Еве кој од српските ѕвезди заработува најмногу од социјалните мрежи

Од 300 до 12.000 евра по објава – Еве кој од српските ѕвезди заработува...

Познато е дека пејачите, актерите и инфлуенсерките во денешно време добро знаат да го искористат своето влијание во јавноста и тоа да го претворат...
(Фото) Сара Мејс дел од хит-серијата „Преспав“

(Фото) Сара Мејс дел од хит-серијата „Преспав“

Пејачката Сара Мејс беше гостинка во една епизода на „Преспав“, каде одлично се снајде во улога на Бугарката Глорија, односно сестрата на поранешната газдарица...
Ќе се изненадите како денес изгледа Пипи Долгиот Чорап

Ќе се изненадите како денес изгледа Пипи Долгиот Чорап

Шведската актерка Ингер Нилсон беше првата што ја оживеа популарната девојка Пипи Лонгсток, уште во 1969 и 1970 година, кога легендарната серија и филм...

Најново

Хороскоп

Дневен хороскоп 24.01.2021

ОВЕН Ако сакате да ги постигнете своите бизнис цели, потребна е нечија поддршка или посредување. Не очекувајте невозможни решенија, но соберете ги сите потребни информации...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 18.01 – 24.01.2021

ОВЕН ЉУБОВ: Контактите ќе бидат бројни, но нивниот карактер во емотивна смисла најчесто ќе биде површен. Затоа, за љубовта повеќе ќе зборувате отколку што ќе...