„Катерино моме“ ечеше во Гранд: Мими Јовановска во секој круг е сѐ подобра (Видео)

„Катерино моме“ ечеше во Гранд: Мими Јовановска во секој круг е сѐ подобра
„Катерино моме“ ечеше во Гранд: Мими Јовановска во секој круг е сѐ подобра

Од сите македонски кандидати кои сезонава се натпреваруваат на „Ѕвездите на Гранд“, велешанката Мими Јовановска особено се истакна.

Синоќа таа повторно го воодушеви жирито. Тие ѝ порачаа дека отпеала маестрално.
Мими настапи со модерна верзија на „Катерино моме“ и „Циганка је малена“ од Есма Реџепова.

Погледнете го настапот на нашата Мими и уживајте:
(настапот на Мими е на 01:30:30)

извор: zenskimagazin