Спорт

Меси спие на душек, што го убива Ковид-19

Меси спие на душек, што го убива Ковид-19

Додека светот продолжува да се тресе од КОВИД-19, Лионел Меси ужива привилегија да спие на специјален душек што го уништува вирусот. Ова го откриваат шпанските...
Атрактивната скијачка ги замени скиите со „бикини“

Атрактивната скијачка ги замени скиите со „бикини“ (Видео)

Американската скијачка Линдзи Вон објави видео на својот профил на Инстаграм, на исотот таа скока во базен со своето куче Беар. Атрактивната скијачка го...
Дали ФК Вардар може да згасне!?

Дали ФК Вардар може да згасне!?

Фудбалскиот клуб Вардар е пред пропаст,  сите играчи се слободни и може да си бараат нови средини. Клубот го чека тотален распад, затоа што сите играчи може...
Втроглава сума: Откриено колку пари и платил Кристијано Роналдо на сурогат мајка за да му роди дете и да се откаже од него

Втроглава сума: Откриено колку пари и платил Кристијано Роналдо на сурогат мајка за да...

Ѕвездата на Реал Мадрид, а сега и Јувентус, фудбалерот Кристијано Роналдо (35) стана татко пред десет години. Сурогат мајка го роди неговиот син Кристијано...
Поранешниот фудбалер поради жени и алкохол пропуштил многу

Поранешниот фудбалер поради жени и алкохол пропуштил многу

Поранешниот холандски фудбалер Весли Снајдер важи за човек кој имаше добра кариера, но не го искористи својот целосен потенцијал. Наскоро ќе биде објавена биографија на Снајдер,...
Новак Ѓоковиќ позитивен, ѕвездата има коронавирус!

Новак Ѓоковиќ позитивен, ѕвездата има коронавирус!

Новак Ѓоковиќ не остана имун на најновиот коронавирус кој беснее во светот и неговиот тест покажал дека тој е позитивен. Тој беше организатор на „Адрија...
Надал

Надал искеширал 5 милиони евра за оваа ’’ѕверка’’ – скапоцената јахта има водопад на...

Минатата година, Рафаел Надал издвоил над 5 милиони евра за специјално направената верзија на јахтата – модел „80 Sunreef Power catamaran“. Тој ја заменил својата...

Најново

Хороскоп

Дневен хороскоп 18 Септември

ОВЕН Вашата вродена способност да пумпате повеќе адреналин во некои ситуации ве довела вас да сега се обудувате да дојдете до воздух. За среќа немора...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 14.09 – 20.09.2020

ОВЕН ЉУБОВ: Мирни денови за оние кои се во емотивни врски и бракови. И вашиот владетел Марс и владетелот на партнерските односи Венера, се наоѓаат...