Поранешниот фудбалер поради жени и алкохол пропуштил многу

Поранешниот фудбалер поради жени и алкохол пропуштил многу
Поранешниот фудбалер поради жени и алкохол пропуштил многу

Поранешниот холандски фудбалер Весли Снајдер важи за човек кој имаше добра кариера, но не го искористи својот целосен потенцијал.

Наскоро ќе биде објавена биографија на Снајдер, а за да ја заинтересира публиката, Холанѓанецот откри дел од неа.

Тој се однесува на турбулентниот живот што го водел Весли Снајдер во екот на својата кариера и како некогаш се забавувал до раните утрински часови на забава со Меган Фокс и Џорџ Клуни, а следниот ден одиграл натпревар во Лигата на шампионите.

– Пристигнавме дома во шест часот наутро и еден ден подоцна постигнав гол и асистирав за уште еден против Вердер Бремен во Лигата на шампиони. Кога видов дека е можно, повеќе не се плашев да го повторам тоа – рече Снајдер.

Беше во 2010 година кога Интер ги совлада Германците со 4: 0 на домашен терен, Снајдер беше единствениот стрелец покрај Самуел Ето кој имаше хет-трик.

Поради начинот на живот во Мадрид, додека играше за Реал, забавувајќи се и алкохол, тој се обвинува себеси дека неговите два брака не успеале.

– Другите ме посочија. Руд Ван Нистелрој го рече тоа, рече Арјен Робен. Тие ме критикуваа жестоко, велејќи дека морам да бидам дисциплинирана. Тие ме советуваа дека нема да издржам долго ако продолжам така. Имав многу забави, лоши пријатели, пијалоци и жени.