Слики

9 работи за кои ќе се покаете после 10 години (фото)

Времето си поминува, а ние постојано сме во хаос и гужва и многу често ги пропуштаме најважните работи. Тоа го сфаќаме после многу години....

12 неверојатни илустрации во кои ќе се пронајде секоја жена

1. Сјај за усни + дување ветер = катастрофа 2. Спиење со витлери 3. Обиди да се добие професионална шминка 4. Што се случува ако имате густа...

25 Емотивни фотографии кои се полни со силни емоции! (Фото)

Постојат слики што можете да ги избришете без двоумење. Но, постојат и фотографии што ќе не натераат да се смееме или да заплачеме. Тие се...

Се живеело потешко но поубаво: Како изгледал животот пред појавата на мобилните телефони (фото)

Денешните деца незнаат колку се промениле мобилните од нивната прва појава и какви скромни функции имале за разлика од модерните паметни телефони. Еве како изгледал...

Фокусирајте се – фотографиите не се тоа што изгледаат на прв поглед! (Фото)

Понекогаш кога уште еднаш ќе ја погледнеме сликата за која сме мислеле дека е обична, искача дека на сликата има нешто што никогаш немаше...

Овие 3Д тетоважи ќе го надмудрат вашиот мозок! (Фото)

3Д тетоважите стануваат се повеќе популарни, а мотивот поради кој луѓето ја украсуваат својата кожа понекогаш е доста фасцинантен. Ви ги прикажуваме најдобрите 10 примери...
автомобилот

Поради оваа фотографија цел балкан се смее со солзи: Утрово во автомобилот ми се...

Еден возач од Хрватска станал хит на интернет кога објавил на позната страница на производител на автомобили урнебесна фотографија. Тој на страницата објавил фотографија од...

11 фотографии кои покажуваат колку се менува животот кога ќе пораснеме

Животот постојано тече и се се менува како што старееме. Кога сме тинејџери сакаме што побрзо да пораснеме, да бидеме независни и сами да...
Објава на татко, за неговата поранешна сопруга, стана вистински хит на интернет!

Објава на татко, за неговата поранешна сопруга, стана вистински хит на интернет!

Били Флин Гадбоис од Бостон е татко и поранешен сопруг кој одлучи да направи нешто за својата поранешна сопруга, што многумина од вас нема...
тетоважи и архитектура

15 необични тетоважи или љубов во архитектура !?

Без разлика дали сте или не архитект, овие тетоважи нема да ве остават рамнодушни. Еден поинаков аспект на таттоо светот. Вие немора да сте архитект,...

Најново

Хороскоп

Дневен хороскоп за 26 септември (сабота)

ОВЕН Денес треба да направите многу работи за многу кратко време. Иако имате бескрајна енергија единствен начин да успеете во тоа е да бидете потполно...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп за 21.09 – 27.09.2020

ОВЕН ЉУБОВ: Марс и Венера оваа седмица се во силна опозиција со Нептун, а полека влегуваат и во квадрат со Сатурн. Во превод - не...