Тестови и Квизови

Предизвик: Задача која ќе ви го тестира знаењето, но и нервите

Во овој предизвик потребно е само да ја откриете законитоста и меѓусебниот однос кој постои помеѓу броевите од лева и десна страна. Колку и да...
птицата

Можете ли да ја пронајдете птицата на сликата за помалку од 2 минути ?

Нов божиќен цртеж кој ќе ви го замори мозокот. Обидете се да ја пронајдете малата црвена птица на сликата за помалку од две минути. За...

Она што прво ќе го забележите на фотографијата, најдобро ги отсликува вашите скриени стравови

Тестовите на личноста можат да ни помогнат да ја разбереме нашата потсвест, искуства, цели, вредности, но и стравови. Најпознат и прв ваков тест беше тестот...

Просекот е 36 секунди: Колку време ви е потребно да пронајдете мачка на оваа...

На социјалните мрежи кружи нова загатка – пронајдете ја мачката меѓу човечки глави. Се тврди дека просечното време потребно за да се најде мачкатa е...

Само 1% од луѓето можат да ја најдат буквата „С“: Пробајте да мрднете со...

На социјалните мрежи повторно кружи тест за забележување, на кој меѓу многуте букви О, треба да пронајдете едно С кое е сокриено. Во задачата на...

Најпрецизниот тест на личноста: Вашите одговори ќе откријат работи, кои ни самите не сакате...

Треба да ги размислите и да одговорите на следниве прашања: 1. Неотворена кутија стои на подот. Што има внатре? 2. Ако би можеле да изберете едно...

ПСИХО-ТЕСТ КОЈ ОТКРИВА СЕ ЗА ВАС: Дознајте што ве мачи и кое е решението...

Можеби не сте биле свесни за ова. Погледнете го видеото подолу и напавет го психо-тестот што ќе открие апсолутно сè за вас. Она што е...
Test

Само 10% од луѓето гледаат уште едно скриено животно: Брзиот тест за личност ги...

Секогаш популарни тестови засновани на оптички илузии нудат брза психолошка анализа на личноста. Корисниците на Интернет ги сакаат, а психолозите ги користат и во...

МОЖЕ ЛИ ДА ГО ВИДИТЕ ПЕТТОТО МОМЧЕ НА ФОТОГРАФИЈАТА? Тој е скриен навистина добро,...

Ајде да се видиме! Бројни криенки кружат на Интернет, што некој ги доживува како вежбање на око и тестирање на моќта на перцепција, или едноставно...
Што прво забележавте на фотографијата – Тоа открива сè за вас!

Што прво забележавте на фотографијата – Тоа открива сè за вас!

Психолошките тестови на личноста се многу интересни затоа што ни откриваат нешто за кои ние самите воопшто не сме ни свесни дека го сакаме....

Најново

Хороскоп

Дневен хороскоп 16 Јануари (сабота)

ОВЕН Денес можеби ќе се чувствувате како сите да се против вас поради тоа што ќе ви кажат нешто што несакате да го слушнете. Сосема...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 04.01 – 11.01.2021

ОВЕН РАБОТА: Со вас управува Марс, планетата акција, чија позиција оваа недела ви носи нови деловни прилики, но и конјукцијата со Уран предупредува сепак да...