Живот

Симптоми кои никако не треба да ги игнорирате

Симптоми кои никако не треба да ги игнорирате

Згрутчување на крвта може да биде исклучително опасно по живот, се шири од крвотокот низ целото тело и може да ги нападне срцето, мозокот...
Рецепт кој ќе го обожавате: Направете чоколадни палачинки за целото семејство

Рецепт кој ќе го обожавате: Направете чоколадни палачинки за целото семејство

На Јутјуб каналот „The Cooking Foodie“ објавија интересен рецепт за да направите чоколадни палачинки – појадок или десерт што ќе му се допадне на...

Мајка на шест деца изгуби 75 килограми за една година: Ја откри тајната на...

„Не можев да стојам повеќе од 45 минути!“ Кречел Картер (30) е мајка на шест деца, а на социјалните мрежи сподели слики кои зборуваат за...

Го пиеме сите, а немаме појма колку е опасен, предизвикува 7 видови рак

Сите го пиеме, а не знаеме колку е опасен – предизвикува седум видови рак! Алкохолот предизвикува најмалку седум видови карцином. Опасен е и по луѓето...

Човечкото тело долго го „памти“ коронавирусот: Конечно, точно знаеме колку месеци трае имунитетот!

Научниците се согласуваат дека имунитетот трае најмалку осум месеци по прележана инфекција со коронавирус Човечкото тело обично одржува силен имунолошки одговор на коронавирусот најмалку осум...
Отфрлена главната теорија зошто мажите не можат да имаат сексуален однос повеќе пати последователно

Отфрлена главната теорија зошто мажите не можат да имаат сексуален однос повеќе пати последователно

Долги години се веруваше дека хормонот пролактин е причината поради која што мажите треба да чекаат одредено време по оргазмот за повторно да имаат...
Откријте која поза е најдобра за вас со оглед на големината на пенисот!

Откријте која поза е најдобра за вас со оглед на големината на пенисот!

Ако позата е прилагодена на големината, како и на дебелината на пенисот – задоволството на двајцата партнери може да се зголеми. Иако бројни студии покажуваат...

Ако вашата девојка направи нешто од ова, по ВОДЕЊЕТО ЉУБОВ тогаш не сте баш...

а мажите е многу важно да ја задоволат жена. И, се разбира, она што секогаш ќе ги интересира е дали успеале во тоа. За да се...

Откако ќе го прочитате ова, никогаш нема да заминете на спиење со неизмиени заби

Здравствени проблеми кои можат да бидат предизвикани од оваа лоша навика. Сигурно знаете дека забите треба да ги миете секој ден. Меѓутоа, покрај спречувањето на...
Обичаи за Божиќ и Бадникlk: Еве што мора да направите

Обичаи за Божиќ и Бадник: Еве што мора да направите

Бадник се прославува ден пред Божик и претставува последен и најстрог ден на божикниот пост, како и голема среќа, бидејќи претходи на денот на...

Најново

Хороскоп

Дневен хороскоп 16 Јануари (сабота)

ОВЕН Денес можеби ќе се чувствувате како сите да се против вас поради тоа што ќе ви кажат нешто што несакате да го слушнете. Сосема...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп 04.01 – 11.01.2021

ОВЕН РАБОТА: Со вас управува Марс, планетата акција, чија позиција оваа недела ви носи нови деловни прилики, но и конјукцијата со Уран предупредува сепак да...