Љубов и Секс

Исповед на 29-годишна жена: „Открив дека мојот сопруг всушност има друга законска сопруга“

Исповед на 29-годишна жена: „Открив дека мојот сопруг всушност има друга законска сопруга“

29-годишната Сузан, од Велика Британија, побарала совет од популарната британска новинарка Дидие, која важи за љубовен експерт. Сузан вели дека не може да го...
Долго ја молел сопругата да имаат секс: Секогаш го одбивала, а потоа ја дознал непријатната вистина

Долго ја молел сопругата да имаат секс: Секогаш го одбивала, а потоа ја дознал...

Сексот во долгите бракови или врски неретко станува поредок или целосно исчезнува, а луѓето кои се сретнале со тие искуства, ги објавиле на социјалната...
Госпоѓа Павловиќ (33) оценува машки полови органи, еве колку треба да платите и кои услуги ги нуди

Госпоѓа Павловиќ (33) оценува машки полови органи, еве колку треба да платите и кои...

Лана Павловиќ вели дека постојано е опкружена со слики од полови органи и секси играчки. Австралијанката Лана Павловиќ ја има една од најнеобичните професии на...
Објавата на очајната србинка привлече внимание: “Зошто мојот сопруг не сака повеќе секс со мене?” Еве што и одговорија балканските жени

Објавата на очајната србинка привлече внимание: “Зошто мојот сопруг не сака повеќе секс со...

“Не е дека го нема воопшто, но поминуваат понекогаш и два месеци. Го боли главата, уморен е, заспива околу девет, десет навечер…” Доколку долгогодинешниот партнер...
Тајни за женската интима кои можеби не сте ги знаеле

5 причини зашто повеќето мажи неможат да се носат со силните жени

Што ја прави жената силна? Нејзината борба, одрекување и несебичноста. Силната жена издржувала болка, преживувала искуства кои и го кршеле срцето и си дозволувала...

Една особина кај мажите на која “паѓа” скоро секоја жена

Кога зборуваме за привлечноста, постои една машка особина на која неможе да и одолее ниедна жена. Истражувањето објавено во стручниот магазин Evolutionary Psychology, објаснило една...

Дали пријателството познава полови?

Верувате ли во пријателство помеѓу мажи и жени? Или пак во она помеѓу две жени? Поради женската природа двете се реткост. Еве да почнеме...

Што најмногу иритира за време на секс?

Добриот сексуален живот е еден од столбовите на секоја врска. Иако постојат многубројни истражувања, секое истражување кое го подобрува искуството во кревет е корисно. Тоа...

Вечна дилема: Сакаат ли девојките секс за една вечер или не?

Жените велат дека се задоволни од секс за една ноќ, но едно ново истражување фрла сенка на тоа. Истражувањето било направено за да открие колку...
Имав 5 швалерки, ја изневерувам својата сопруга и се чувствувам одлично: Нема да ја оставам само поради оваа работа

Имав 5 швалерки, ја изневерувам својата сопруга и се чувствувам одлично: Нема да ја...

Дали би простиле не една, туку неколку неверства, за кои вашиот партнер со години молчел? Мажот, кој се претстави како Петар, се пожалил дека го...

Најново

Хороскоп

Дневен хороскоп за 26 септември (сабота)

ОВЕН Денес треба да направите многу работи за многу кратко време. Иако имате бескрајна енергија единствен начин да успеете во тоа е да бидете потполно...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп за 21.09 – 27.09.2020

ОВЕН ЉУБОВ: Марс и Венера оваа седмица се во силна опозиција со Нептун, а полека влегуваат и во квадрат со Сатурн. Во превод - не...