Пет правила за масажа на неговите ерогени зони

Пет правила за масажа на неговите ерогени зони
Пет правила за масажа на неговите ерогени зони

Несебичното пружање задоволство е главно правило во сексот. За масажа на ерогените зони потребно ви е малку повеќе време, но уживањето е значително поголемо.

Секоја секунда е значајна за да се препуштите на максимално задоволство.

1. Собата нека биде пријатна, удобна и топла. Соодветно осветлување, мирисливи свеќи, убава музика.

Вашиот партнер нека легне во удобна положба на кревет или на подот. За масажа потребно ви е масло, можете да одберете бадемово.

Капнете на едната дланка, протријте ги рацете и преминете кон масажа на секој дел на телото на вашиот партнер.

2. На почетокот избегнувајте ги сексуално најчувствителните делови.

Целта е постепено да постигнете возбудување, со надразнување на ерогените зони во моментите кога расте страста.

Почнете со рамениците и грбот, потоа продолжете кон задникот и страничниот надворешен дел од нозете. Масирајте ги рацете, градите, стомакот и предниот дел од нозете.

Пет правила за масажа на неговите ерогени зони
Пет правила за масажа на неговите ерогени зони

3. Масажата започнете ја со благи допири.

Полека зголемувајте го притисокот. Партнерот нека ви кажува што му се допаѓа и нека ви каже што би сакал следно.

Предиграта е секогаш „позачинета“ ако вклучува и безобразен разговор.

4. Главни ерогени зони: препонскиот дел околу пенисот, пределот околку колковите и вратот.

5. Внимавајте: еротската масажа не смее да предизвика болка.