Здравје

„Косата ми стана двојно погуста откако започнав да ја користам оваа чудесна домашна маска“

Секоја жена посакува и мечтае за густа и здрава коса. Но, разни фактори, како постојаната употреба на уредите за коса или хемиските производи, ја...
https://zase.mk/articles/391176/ovaa-namirnica-go-regulira-nivoto-na-holesterol-i-trigliceridi

Оваа намирница го регулира нивото на холестерол и триглицериди

Лененото семе содржи бројни здрави компоненти, меѓу кои најдобра репутација имаат омега 3 масните киселини, лигнаните и хранливите влакна. Омега 3 масните киселини имаат...

За какви болести укажуваат акните на различните делови од телото?

Местоположбата на акните по лицето и телото зборува многу за нашата здравствена состојба и поточно за кој систем или орган станува збор. Читањето на знаците...
Природен лек кој го препорачуваат руските доктори: Промешајте ја оваа билка со мед и уништете ги цистите и миомите

Природен лек кој го препорачуваат руските доктори: Промешајте ја оваа билка со мед и...

Неверојатен лек кој има само две состојки, но е исклучително ефикасен во борбата против многу различни здравствени проблеми, посебно за цисти и миоми. Првата состојка...
Урмите се богати со железо, калиум и одлични во борбата против холестеролот

Урмите се богати со железо, калиум и одлични во борбата против холестеролот

Тоа е неверојатен производ кој ја одржува вашата линија и ги решава најчестите проблеми со варењето на храната. Доколку им веруваме на научните истражувања, урмите...

Д-р Санчез: Бидете внимателни со ѓумбирот, тој е многу опасен!

И покрај сите придобивки на ѓумбирот, луѓето често ги преценуваат неговите својства. Да, може да биде многу корисен. Ве потсетуваме дека пред извесно време...
Научниците открија што е заедничко за земјите во кои има најмала смртна стапка од Ковид-19 – ова е „живиот штит“, а сите го поседуваме дома…

Научниците открија што е заедничко за земјите во кои има најмала смртна стапка од...

Француските научници дошле до заклучок дека во многу земји смртноста од Ковид-19 е пониска поради специфичностите на нивната национална кујна. Истражувањето покажало дека одредена храна,...
За десет месеци ослабел дури 55 килограми! Исфрлил само една работа од својот живот: Многумина не знаат дека ова најмногу дебелее

За десет месеци ослабел дури 55 килограми! Исфрлил само една работа од својот живот:...

Човек со псевдоним Пиево ослабел дури 55 килограми за 10 месеци, и тоа на здрав начин, без гладувања и диети. На социјалните мрежи се појави...

Како да се ослободите се од лошиот здив за две минути

Лошиот здив некогаш умее да не’ доведе во многу непријатна ситуација. За среќа, постои начин да се решите од тој проблем за многу кратко...

Ако живеете во болна куќа, таа може да влијае и врз вашето здравје

Дали може една куќа да го разболи човекот? Да, може. Можеби е ова празноверие, но отсекогаш се сметало дека е лошо да се престојува...

Најново

Хороскоп

Дневен хороскоп за 26 септември (сабота)

ОВЕН Денес треба да направите многу работи за многу кратко време. Иако имате бескрајна енергија единствен начин да успеете во тоа е да бидете потполно...
Неделен Хороскоп

Неделен хороскоп за 21.09 – 27.09.2020

ОВЕН ЉУБОВ: Марс и Венера оваа седмица се во силна опозиција со Нептун, а полека влегуваат и во квадрат со Сатурн. Во превод - не...