Смеса која прави чудо: го враќа видот, го чисти замастениот црн дроб и го празни дебелото црево

Потребни состојки:

  • 2-3 главици цвекло
  • 2 главици црвен кромид
  • Малку маслиново масло
  • Малку јаболкова киселина
  • Прстофат сол (снегулки ако најдете)

Постапка:

Излупете го цвеклото и варете додека да омекне. Вареното цвекло исечкајте на ситно, поелба.

Истото направете го со кромидот, па додадете масло, оцет и сол.

Јадете секојдневно, ќе бидете воодушевени од резултатот!

*набавете си ракавици за да не ви се офарбаат рацете.