Хроника

Силувал жени во тоалети: Репрезентативец на Сиера Леоне осуден на десет години затвор

Фудбалскиот репрезентативец на Сиера Леоне и поранешен голман на Бристол Сити, Алхај Сесај е осуден на 10 години затвор за силување и обид за...

ДРАМА ВО АМЕРИКА: Ја убил колешката, па три месеци се преправал на телефон дека...

Американецот Ли Родарт Џуниор (35) од предградието на Џексонвил, Флорида, минатата недела се обиде да се самоубие во затвор на југот на САД. Родарт го...

Писмо на мајка која го загубила 2 годишниот син од рак: Тој издржа 260...

Мајка која го загубила своето дете преку својот блог сака да ги охрабри родителите да престанат да се грижат за хаосот, нередот, чкртаниците по...
Претажно: Мајката и синот на заеднички некролог: Убиецот татко и сопруг

Претажно: Мајката и синот на заеднички некролог: Убиецот татко и сопруг

Комеморацијата за трагично загинатите Маја Ѓорѓевиќ и нејзиниот четиригодишен син Михаило, ги уби поранешниот сопруг на Маја, Марко Николиќ, се одржa на гробиштата во...
Мајката на Марко и Маријана 20 години ги држеше затворени: Невидено страдање

Мајката на Марко и Маријана 20 години ги држеше затворени: Невидено страдање

Надлежните органи дознале за овој случај по смртта на мајката. Таа успеа да ги измами работниците во центарот за социјална работа, како и полицијата....

Индиец си го погребал бебето живо оти се родило со две глави, гробар го...

Татко од Индија погреба живо 40-дневно бебе, бидејќи се родило „со две глави“. Ужасниот случај е регистриран во индиската држава Кашмир. Заради дисфункција, бебето имало...

ТРГНАЛ НА ПОГРЕБ И ПОЧИНАЛ: Ќеркичката не можела да се одвои од телото на...

Жељко отишол на погреб кај мајката на својот најдобар пријател, а веднаш потоа брзал да се врати на своето работно место во воениот завод. -„Господе,...

Легнала да спие и никогаш повеќе не се разбудила: Мислеше дека е само уморна

Шејла Ровел проговорила за своето страдање, откако нејзината 21- годишна ќерка отишла да си легне во кревет поради главболка, а не сфатила дека добила...

Ја виде со друго момче и ја уби на брутален начин (видео)

Кристина Ортиз-Лозано (28) беше пронајдена мртва во нејзината куќа со 23 убодни рани, а нејзиното поранешно момче Абделазиз Ел ecециуи Урзат денес беше осуден...

МАЈКА ГИ ФРЛИЛА НИЗ ПРОЗОР ДЕЦАТА ОД ТРЕТИОТ КАТ: Драматичен пожар во Турција! (ВИДЕО)

Една жена им го спасила животот на своите деца откако ги фрлила низ прозорецот. Жената ги исфрлила своите четири деца од прозорецот од третиот кат...

Најчитани

error: Content is protected !!