Кумот на свадбата ја претепал невестата, го плукнал младоженецот и на гостите им открил шокантна тајна од минатото

Необичен инцидент се случи во Порт-о-Пренс, главниот град на Хаити.

Кум по име Рикардо кој дошол на венчавката, пред првиот танц на младенците, станал и пришол на невестата која разговарала со нејзината мајка. Потоа и у*рил шлаканица, а потоа, кога таа возвратила, ја у*рил со ту*аница по лицето, а таа паднала на подот, пренесува Newsуз 13.

Младоженецот Самуил истрча, но кумот дури и не го допре, туку само го плуkна по лицето. Разгневено семејство од двете страни трчаше кон кумот да го избрка од венчавката, но тој, опкружен со неговите пријатели и пријателите на младоженецот, само го замоли да земе микрофон, да каже неколку зборови и да го напушти прославата сам.

Рикардо рече дека младата, инаку негова тајна девојка, „го влечеше носот“ последните две години, ветувајќи дека ќе раскине со нејзиниот иден сопруг, неговиот пријател, бидејќи таа отсекогаш била за вљубена во него.

Потоа додаде дека абортирала поради нејзиниот богат и успешен сопруг, иако нејзиниот кум ја молел да не го прави тоа затоа што повеќе од сè сака дете со неа.

„Пресметката и беше јасна; да се омажи за богат сопруг. Иако таа секогаш ме сакаше. На крајот, пред три недели, таа само одеднаш ми рече дека ќе се омажи и дека никогаш повеќе нема да и се јавам. И пред тоа, таа ми вети дека ќе имаме иднина. Ние дури и направивме бебе!

А Самуел ми позајми пари минатата година кога немав што да јадам и по три недели ме бркаше да му вратам сè веднаш, иако имаше толку многу пари на сметките што можеше да не купи сите нас тука “, рече лутиот кум , нагласувајќи дека прифатил да дојде на венчавката само затоа што се чувствувал должен да го стори тоа затоа што Самуел му помогнал кога му изгорела под нозете.

Тогаш Рикардо и пришол на мајката на невестата и ја бакнал во образот велејќи that дека никогаш нема да се оствари нејзиниот сон тој и нејзината ќерка да бидат заедно. Многу гости, вклучително и младата мајка, беа погодени од оваа приказна и насилството на Ричард, а свадбената церемонија беше запрена половина час, пренесува „ Објектив “.