Мистерии

Зошто постојат толку приказни за “жена во бело”?

Дали во вашиот град има "жена во бело"? Секако дека има, ја има во секој град. Не постои град каде што нема жена облечена...

6 недели откако се венчале нејзиниот маж исчезнал: Пеколот траел 68 години и дури...

Пеги Херис од Вернон, Тексас, во 1944 година се омажи за нејзиното момче Били. Тие беа во брак само 6 недели, а потоа почна...

Мислеа дека Титаник е неуништлив: Ова се последните видеа на патниците пред трагедијата! (Фото...

Трагичната приказна за "неуништивиот" Титаник, кој потона по судир со леден брег, иако досега е прикажан во многу филмови, книги и документарци, продолжува да...

Што се случува во моментот на смрт? Како изгледа вечниот живот?

Индиски мисионер кој својата вера ја заменил со христијанството, ја опишал својата средба со светците кои му објасниле што се случува во оној момент...

Необјасниво: Истражувале дворец, па снимиле личност во црно

Џон Викс му помагал на својот 12 годишен син Хери да ја изврши училишната задача, па заедно отишле на обиколка на дворецот Еинсфорд во...
Црна Магија

Знаци кои што ќе ви покажат дали на вас е фрлена клетва

Веројатно на многумина од вас ви се има случено да помислите дека некој сака да ви наштети или што би се рекло народски кажано...
живот

ПОСТОЈАТ 5 ЗНАЦИ: Проверете дали сте биле на Земјата во минатите животи!

Верувањето во реинкарнација започнало пред 3.000 години. Луѓето од различни култури веруваат дека сите сме живееле животи во минатото. Постојат 5 знаци кои покажуваат...

Мистерија која ни после 70 години не е решена: Деца без трага исчезнале во...

На божиќно утро во 1945 година избил пожар во семејната куќа на Џорџ и Џени Содер, тие биле немоќни и можеле само панично да...

Одговор стигна после 108 години: Тајни телеграми откриваат што се случило со мртвите од...

Титаник потона пред 105 години, меѓутоа деталите за оваа трагедија која не е разјаснета целосно, не престануваат да ги интригираат луѓето. Бродот потонал ноќта на...

5 причини зошто некое починато лице се појавува во сон на блиските

Многу луѓе признале дека средбите со починато лице им помогнале да го поминат педиодот на жалење и да продолжат со животот. Овие соништа имаат...

Најчитани

error: Content is protected !!