РОДИТЕЛИТЕ УЖАСНАТИ! МЛАД ПАР ИМАЛЕ СЕКС ДО ДЕТСКО ИГРАЛИШТЕ: Ни трошка срам! (ФОТО)

Млад пар бил уапсен откако родителите ги забележале како имаат секс на јавно место во паркот сред бел ден.

Двојката останува во притвор на сослушување откако ужаснатите родители ги фатија како се „тркалаат“ покрај детското игралиште во Манчестер во средата попладне.

Вљубената двојка беше фатена за прв пат во извршување на злосторство во близина на поток во паркот Сани Броу, во Гортон, во средата околу пладне, пренесува „Manchester Evening News“.

Се чини дека сликата што се шири на социјалните мрежи покажува еден млад човек и девојка целосно голи во сексуален чин под дрво.

Жена која била сведок на настанот додека го шетала своето куче напишала на Facebook:

Кога ќе помислите дека сте виделе сето тоа! Додека шетав со кучето во Сончевиот парк, одеднаш видов како целосно гола двојка има секс! Само во Гортон!“.
Таа подоцна за локалниот весник изјави: „Имаше група жени кои исто така беа сведоци, кога разговарав со нив, тие рекоа дека ми недостасува онаа кога тој се наведна над неа!“

Инцидентот траел неколку часа. Околу 14 часот, сведоците тврдеа дека виделе како парот продолжува да има секс во уште повидливата област на паркот во близина на детското игралиште. Тогаш беше повикана полицијата во Манчестер. Двојката, за која се верува дека има околу 30-тина години, беше уапсена под сомнение за кршење на правилото за јавна пристојност.

Повикав полиција затоа што тоа го сторија на терен пред моето дете и уште неколку други деца – рекла друга мајка за весникот.

Одвратно е, додаде таа.

Двојката останува во притвор на сослушување.

Полицијата била повикана во 14:05 часот по известување за маж и жена кои биле во сексуални активности во паркот Сани Броу во Манчестер – изјави портпаролот на полицијата.

30-годишен маж и жена се уапсени под сомнение за кршење на правилото за јавна пристојност и остануваат во притвор на распит – се додава во полициското соопштение.