Шоубизнис

Поради зетот не отиде на венчавката на ќерка си: Анабела призна – Само ќе...

Луна и Марко Миљковиќ официјално станаа сопруг и сопруга, но нетолеранцијата во семејството сè уште владее Младенците решија да се венчаат само во присуство на...

Шахика од „Забрането јаболко“ покажа како изгледа во бикини – тело за чиста 10ка

Актерката која глуми во серијата Забрането јаболко како Шахика полека ќе ја напушти серијата со оглед на тоа што таа ќе биде лишена и...

Турската актерка Туба Бујукустун стилски усогласена со ќерките

Деновиве новинарите кои постојано ја следат мега-ѕвездата Туба Бујукустун ја „уловија’ како ги води ќерките на училиште. И како што и доликува на вистинска...

Кога ќе ја видат мојата лева нога, луѓето се згрозуваат: Мама била преплашена кога...

Малтретирањето што го трпам на социјалните мрежи поради мојата нога е неподносливо. И покрај тоа, горда сум на тоа како изгледам! Ова го вели Махагони...

Веста која сите со нетрпение ја очекуваа: Дамијано Давид, главниот пејач на групата „Манескин“,...

Дамијано Давид, член на италијанската рок-група „Манескин“, беше подложен на тестирање занаркотици, откако беше обвинет за сомнителни дејствија за време на директниот пренос на...

(Фото) Мајката на Чак Норис наполни 100 години

Мајката на легендарниот актер Чак Норис го прослави 100-от роденден. Тој објави фотографија каде позира со својата мајка Вилма. -Мојата мајка, Вилма Норис Најт, полни...

Анџелина Џоли 18 минути била прекриена со пчели: Познатата актерка уште еднаш докажа борбеност...

Американската актерка Анџелина Џоли со години успешно соработува со „УНЕСКО“ на иницијативата „Жени за пчели“, која ќе изгради 2.500 пчелни живеалишта и ќе обнови...

Три пати ми го одложуваа прегледот, сега се борам за живот: Потресна исповед на...

Фото: Инстaграм/Lindi Tukston За жал, поради ковид-19, снимањето било откажано и преместено трипати. Кога конечно направила колоноскопија, и дијагностицирале рак на дебелото црево во трета...

Сега ја гледате како Џандан во серијата „Мојата ќерка“, а се сеќавате ли во...

Tурските серии со години наназад се хит во Македонија, и актерите се повеќе привлекуваат внимание и популарност и на овие простори. Последна во низата...

Медената Атиџе се подготвува за претстојното лето: Сузана Турунџиева сподели фотки од теретана

Веќе сите добро знаеме дека познатата водителка Сузана Турунџиева се труди да ѝ ги разубави деновите на медената Атиџе. Сведоци бевме на многу нивни...

Најчитани

error: Content is protected !!