(Фото) Марија Шарапова: Реков „да“ уште првиот ден кога те запознав

(Фото) Марија Шарапова: Реков „да“ уште првиот ден кога те запознав
(Фото) Марија Шарапова: Реков „да“ уште првиот ден кога те запознав

Поранешната руска тенисерка, 33-годишната Марија Шарапова, конечно ќе го изговори судбоносното „да“. Таа се сврши со британскиот милионер Александар Гилкес, со кого е во врска од 2018 година, а убавата вест ја сподели на социјалните мрежи.

– Реков „да“ уште првиот ден кога те запознав. Тоа беше нашата мала тајна, нели? – напиша среќната Марија во описот на нивната заедничка фотографија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maria Sharapova (@mariasharapova)