Вести

д-р Марија Гњатовиќ oткрива што ќе се случи ако се заразите, а имате малку...

Присуството на антитела значи дека организмот реагирал на вакцината и дека е активиран имунолошки одговор, и дека има одредено ниво на заштита. Ние не...

Исповед на 32 годишна Ковид-пациентка: Ми кажаа дека имам само една минута да им...

Ана Болобицо е млада фотографка која живее во Пула и која неодамна ја сподели својата приказна врзана со битката со коронавирусот. Таа и ги...
Уапсена е мајката која ги избоде своите деца до смрт: Бабата ги нашла трите мртви внучиња

Уапсена е мајката која ги избоде своите деца до смрт: Бабата ги нашла трите...

Уапсена е мајката на трите деца избодени до смрт во Лос Анџелес... Уапсена е 30 - годишната Лилијана Кариљо, мајката на три деца помали од...
Момче пред влезот на ГОБ 8-ми Септември: “Го изгубив татко ми, ве молам, не сакам да ја изгубам и мајка ми”

Момче пред влезот на ГОБ 8-ми Септември: “Го изгубив татко ми, ве молам, не...

Во јавноста се појави уште едно од бројните емотивни сведоштва на здравствени работници кои веќе повеќе од една година се борат со вирусот. -На пат...

НЕВЕРОЈАТНА ситуација, лекарите шокирани: Дете родено со ТРИ машки полови органи

Момче од Ирак е првото во светот што се родило со три пениса, тврдат лекарите. Момчето има ретка состојба наречена трифалија, која досега не...
Број на антитела 3200: Спутник V ефикасен и година дена по аплицирањето

Број на антитела 3200: Спутник V ефикасен и година дена по аплицирањето

Директорот на Научноистражувачкиот центар за микробиологија и епидемиологија „Гамалеја“, Александар Гинкбург, објави дека точно една година откако ја примил вакцината „Спутник ве“ (Спутник V),...

ДЕТЕ ИСПАДНА ОД БАГАЖНИК! Драма на автопат! (ВИДЕО)

Страшно видео објавија светските медиуми. Според британски „Sun“, видеото е направено во источна Кина. На една од раскрсниците на нивните патишта со повеќе ленти, багажникот на...

Вирологот Ана Глигиќ се заразила со Ковид 19 два дена по ревакцинацијата: „Не можев...

Српскиот угледен виролог Ана Глигиќ, два дена после ревакцинацијата се заразила со коронавирус. Во моментов се лекува дома, закрепнува и како што сама вели,...
Научниците и докторите конечно открија: Еве до кога навистина ќе мора да носиме маски и да држиме дистанца

Научниците и докторите конечно открија: Еве до кога навистина ќе мора да носиме маски...

Носењето на заштитни маски за лицето и држењето социјална дистанца би можеле да потраат уште неколку години додека не се вратиме на нормалниот живот,...
Господине, вашето дете се роди мртво: Ненад Пагонис со потресни детали за периодот кога се родила неговата ќерка Теса

Господине, вашето дете се роди мртво: Ненад Пагонис со потресни детали за периодот кога...

Големиот хуманитарец, кик боксер, великан и филантроп, познат и од учеството во шоуто „Твоето лице звучи познато“ - Ненад Пагонис ја раскажа најпотресната приказна...

Најчитани

error: Content is protected !!