Вести

Вирологот Ана Глигиќ се заразила со Ковид 19 два дена по ревакцинацијата: „Не можев...

Српскиот угледен виролог Ана Глигиќ, два дена после ревакцинацијата се заразила со коронавирус. Во моментов се лекува дома, закрепнува и како што сама вели,...
Научниците и докторите конечно открија: Еве до кога навистина ќе мора да носиме маски и да држиме дистанца

Научниците и докторите конечно открија: Еве до кога навистина ќе мора да носиме маски...

Носењето на заштитни маски за лицето и држењето социјална дистанца би можеле да потраат уште неколку години додека не се вратиме на нормалниот живот,...
Господине, вашето дете се роди мртво: Ненад Пагонис со потресни детали за периодот кога се родила неговата ќерка Теса

Господине, вашето дете се роди мртво: Ненад Пагонис со потресни детали за периодот кога...

Големиот хуманитарец, кик боксер, великан и филантроп, познат и од учеството во шоуто „Твоето лице звучи познато“ - Ненад Пагонис ја раскажа најпотресната приказна...
Емотивна исповед: Не мислев дека мене ќе ми се случи. Рак на 28 години?

Емотивна исповед: Не мислев дека мене ќе ми се случи. Рак на 28 години?

„Не мислев дека мене ќе ми се случи, ниту пак дека ова некогаш ќе го пишувам 2 дена после операција.. Упс не, после втора...
Пред страшната сообраќајка го турнав едниот син, а другиот го прегрнав: Исповед на младата мајка херој која успеа да ги спаси своите деца

Пред страшната сообраќајка го турнав едниот син, а другиот го прегрнав: Исповед на младата...

Данијела Калиќ ги спаси своите синови од сигурна смрт во последен момент, но таа заврши со скршен скочен зглоб. Откако автомобилот удрил во неа,...

БРАЌАТА САМО ЈА ГЛЕДАЛЕ: 8-годишно девојче фрли душек низ прозорецот на запален дом во...

Петгодишниот брат на девојчето бил подготвен да ја следи неговата сестра кога стигнала противпожарната единица ЧИКАГО – Осумгодишно девојче од Чикаго чија мајка била на...

Повторно уапсена: Професорка осудена пред 6 години за афера со студент, сега отиде уште...

Елизабет Скрогс (38) не мирува. Професорка од американската држава Џорџија беше уапсен повторно во истата прилика како и пред шест години – за сексуален...
Ватикан и Папата останаа без пари, бараат парична помош од верниците

Ватикан и Папата останаа без пари, бараат парична помош од верниците

Ватикан призна дека речиси ги исцрпеле своите финансиски резерви и ги повика верниците да приложат донации за да го покријат својот буџетски дефицит. Како што...
Медицински феномен: Што се тоа супер-антитела и како тие го неутрализираат Ковидот?

Медицински феномен: Што се тоа супер-антитела и како тие го неутрализираат Ковидот?

Ова е случај со многу мал број луѓе во Светот. Во јули, менаџерот за комуникации од универзитетот Џорџ Мејсон во Ферфакс, Вирџинија, 54-годишниот Јохан Холис...

„Не ги викајте вашите родители така“: Училиштето им нареди на учениците да не ги...

Водич за инклузивен јазик на училиште во Њујорк препорачува децата да ги отстранат од употреба зборовите тато, мајка, родители… Приватните училишта на Менхетн сè повеќе...

Најчитани

error: Content is protected !!