Забава

Задача која го полуде светот: Го знаете ли одговорот?

Задача која го полуде светот: Го знаете ли одговорот?

Дали може да ја пресметате вредноста на коњот, потковицата и чизмата?Лесно е да дојдете до вредноста на коњот, но потоа работите се комплицираат… Сконцентрирајте...
Колку повеќе животни најдете на сликата, тоа е знак дека поседувате добар вид и концентрација (Фото)

Колку повеќе животни најдете на сликата, тоа е знак дека поседувате добар вид и...

Со оглед на модерниот живот, кога доста време поминуваме пред компјутер или малиот екран, проблемите со видот не би требало да не изненадуваат. Ако имате...

Можете ли да ја најдете мајката што одмара?

Оваа загатка содржи многу илустрации на мајки во разни секојдневни активности, но сите се прашуваме каде е таа мајка што почива. На оваа фотографија има...
Изгледа едноставно, но ретко кој може да го забележи: Ќе го најдете ли гавранот на фотографијата?

Изгледа едноставно, но ретко кој може да го забележи: Ќе го најдете ли гавранот...

Денешниот тест ќе го размрда вашиот ум да се разбуди од секојдневните проблеми и да ја разбуди вашата перцепција. Станува збор за фотографија, поточно...
Ова куче не може да си помогне кога ќе ја слушне својата омилена песна

Ова куче не може да си помогне кога ќе ја слушне својата омилена песна

Преслатката видео снимка станала вирална, а Сид ги воодушевила луѓето со својот талент. Иако сите кучиња се посебни, некои може да се пофалат со необични...
(Видео) Ја посрами сопругата - на онлајн предавање се појави речиси гол

(Видео) Ја посрами сопругата – на онлајн предавање се појави речиси гол

За време на пандемијата, часовите во училиштата се одржуваа преку Интернет, односно од дома. Така настана ова смешно видео, каде за време на предавањето...
Брз тест на личноста: Дознајте каков е вашиот карактер

Брз тест на личноста: Дознајте каков е вашиот карактер

Овој тест го открива карактерот на личноста на основа на положбата на рацете. Толку е едноставен така што вашата љубопитност можете да ја задоволите...

Изберете една карта и дознајте каде најмногу грешите во љубовта

Секој има различен поглед на љубовта и врските, а каков е вашиот, можете да дознаете на овој тест за личност. Сè што треба да направите...
Истренирајте го мозокот: Која чаша прва ќе се наполни?

Истренирајте го мозокот: Која чаша прва ќе се наполни?

Во чашата број 1 капе вода, а чашите број 2, 3 и 4 се поврзани меѓусебе.Трик прашањето е – која чаша прва ќе се...
Оваа загатка можат да ја решат само најпаметните: Кој број треба да стои наместо Симба

Оваа загатка можат да ја решат само најпаметните: Кој број треба да стои наместо...

Нашите мозоци мора да останат во форма. А, оптичките илузии и загатките се најдобри за разбивање на секојдневната монотонија. Оваа загатка е класичен вид математичка...

Најчитани

error: Content is protected !!