Слики

Перфекционист во акција (Фото)

Перфекционизмот може да се рече дека е мана, но и доблест. Дали сте знаеле дека има луѓе кои што се мора да им биде...

Неверојатни фотографии од жени пред и после шминкање

Совршениот изглед, мазната кожа, поните усни, долгите трепки - се сон на секоја жена. Но за да го постигнете ова на вас не ви...

9 работи за кои ќе се покаете после 10 години (фото)

Времето си поминува, а ние постојано сме во хаос и гужва и многу често ги пропуштаме најважните работи. Тоа го сфаќаме после многу години....

12 неверојатни илустрации во кои ќе се пронајде секоја жена

1. Сјај за усни + дување ветер = катастрофа 2. Спиење со витлери 3. Обиди да се добие професионална шминка 4. Што се случува ако имате густа...

25 Емотивни фотографии кои се полни со силни емоции! (Фото)

Постојат слики што можете да ги избришете без двоумење. Но, постојат и фотографии што ќе не натераат да се смееме или да заплачеме. Тие се...

Се живеело потешко но поубаво: Како изгледал животот пред појавата на мобилните телефони (фото)

Денешните деца незнаат колку се промениле мобилните од нивната прва појава и какви скромни функции имале за разлика од модерните паметни телефони. Еве како изгледал...

Фокусирајте се – фотографиите не се тоа што изгледаат на прв поглед! (Фото)

Понекогаш кога уште еднаш ќе ја погледнеме сликата за која сме мислеле дека е обична, искача дека на сликата има нешто што никогаш немаше...

Овие 3Д тетоважи ќе го надмудрат вашиот мозок! (Фото)

3Д тетоважите стануваат се повеќе популарни, а мотивот поради кој луѓето ја украсуваат својата кожа понекогаш е доста фасцинантен. Ви ги прикажуваме најдобрите 10 примери...
автомобилот

Поради оваа фотографија цел балкан се смее со солзи: Утрово во автомобилот ми се...

Еден возач од Хрватска станал хит на интернет кога објавил на позната страница на производител на автомобили урнебесна фотографија. Тој на страницата објавил фотографија од...

11 фотографии кои покажуваат колку се менува животот кога ќе пораснеме

Животот постојано тече и се се менува како што старееме. Кога сме тинејџери сакаме што побрзо да пораснеме, да бидеме независни и сами да...

Најчитани

error: Content is protected !!