Живот

5 работи што и се случуваат на жената ако не води љубов подолго време

5 работи што и се случуваат на жената ако не води љубов подолго време

1.Желбата за секс полека исчезнува Во случај на сексуален нагон, важи правилото „искористи го или изгуби го“.Луѓето кои со текот на времето се воздржуваат од...

Дали сте слушнале за “CAT” позата: Жените на овој начин го доживуваат најслаткиот оргазам

За експертите таканаречената CAT-поза е најдобрата поза за жените – барем кога станува збор за оргазмот. CAT позата не е верзија на таканаречениот кучешки стил,...
Верувале или не, на успешна врска и брак најмногу влијае токму овој фактор!

Верувале или не, на успешна врска и брак најмногу влијае токму овој фактор!

Успешните парови често прашуваат за тоа поради што нивната врска толку добро функционира. Бројни причини поради кои бракот трае, од компатибилност до вложување напори. Но...

ИЗЛУДЕТЕ ЈА ЦЕЛОСНО! Допирање на овие седум ерогени зони ќе ја возбуди повеќе од...

Сите овие ерогени зони честопати се забораваат, иако допирите на овие преосетливи делови се во состојба целосно да ја полудат другата страна и да...

СО КОЛКУ МАЖИ СТЕ ВОДЕЛЕ ЉУБОВ? 11 жени искрено одговорија на ова прашање

Колку и да се однесуваат самоуверено и да се прават дека не ги интересираат деталите за потенцијалната партнерка или сегашна девојка, повеќето мажи би...

Ставете ја едната рака на срце, а другата на стомак – вежба која ќе...

Подигнете ги нозете на ѕид 10 минути дневно и резултатот ќе ве изненади. Оваа вежба многукратно е полезна за целиот организам. Можеби ќе си помислите...
Сите го сакаат, а ретко кој знае да го “погоди“: Ова е најдобриот рецепт за песто сос (ВИДЕО)

Сите го сакаат, а ретко кој знае да го “погоди“: Ова е најдобриот рецепт...

Прочуениот песто сос го обожаваме кога ќе го вкусиме во тестенините во рестораните, а истиот можеме да го купиме и во маркетите и продавниците...

Избелете го лицето со помош на квасец: Брчките исчезнуваат како со гума избришани!

Избелете го лицето со помош на квасец: Брчките исчезнуваат како со гума избришани! Оваа маска, не само што ја избелува кожата, туку и ја храни… Состојки: 20...
Нов закон во Швајцарија | Кој ќе го тргне кондомот за време на пенетрација се смета за силувач

Нов закон во Швајцарија | Кој ќе го тргне кондомот за време на пенетрација...

Историскиот декрет покренува многу морални прашања. Кривичниот суд во Лозана, Швајцарија, донесе историска одлука. Судиите решија дека ако за време на сексуалниот чин мажот одлучи...
Омилениот алкохолен пијалок прогласен за најздрав: Ќе бидете воодушевени кога ќе слушнете за што сѐ е добар

Омилениот алкохолен пијалок прогласен за најздрав: Ќе бидете воодушевени кога ќе слушнете за што...

Наводно помага и при слабеење. Во комбинација со тоник и разни зачини, џин освои многумина и стана омилен алкохолен пијалок, а откако ќе се дознаат...

Најчитани

error: Content is protected !!