Љубов и Секс

Жените откриле зошто ги изневеруваат своите парнтери: Бев занемарена, јас обожавам с*кс, тој не

Жените се почесто ги изневеруваат своите партнери, или барем тоа се почесто го признаваат. Истражувањето на YouGova од 2015. година покажало дека бројот на...

Поучна приказна: Љубовта и каењето во животот

Некогаш во еден мал град си живеела една едноставна девојка која имала многу соништа и едно момче кое имало успешна кариера. Судбината ги споила,...

ЕСКОРТ ДАМА ОТКРИВА: „Постојат неколку ПРИЧИНИ зошто мажот ја ОСТАВА ЖЕНАТА, ОВА НИКОГАШ НЕМА...

Ескорт дама открива зошто мажите одлучуваат да прекинат врска или брак. Според нејзиното искуство, ова се работи што мажите никогаш нема да ѝ ги...

Ако вашата девојка направи нешто од ова, по ВОДЕЊЕТО ЉУБОВ тогаш не сте баш...

а мажите е многу важно да ја задоволат жена. И, се разбира, она што секогаш ќе ги интересира е дали успеале во тоа. За да се...

Од гледна точка на жената: Ова се нашите најлоши искуства во КРЕВЕТОТ

Мажи, внимателно прочитајте. Како што има добар, така има и лош секс. Концептот за лош секс зависи од личноста. За да имате навистина добар секс,...

Критична година во секој брак: Ако ова го надминете, ќе останете засекогаш заедно!

За жал, не сфаќаат сите парови дека за среќен семеен живот е потребен труд на двајцата партнери. Поради тоа, од 2,1 милион бракови дури...

3 грешки кои ги прават жените кога мажите изневеруваат

Повредена жена која се сомнева на изневерување спремна е на секаков потег. Детективски акции, испрашување и закани се само дел од лошите одлуки кои...

Вистината за клиторисот: Не е направен само за уживање

Долго време се сметаше дека клиторисот е единствениот човечки орган кој е направен исклучително за задоволство. Неодамнешно истражување откри дека клиторисот игра важна улога во...

НЕ Е ЕДИНСТВЕНА: Се омажив невина и ја завршив својата прва брачна ноќ во...

Се омажила на само 19 години, но наскоро открила дека не е во состојба да води љубов. Кендра Блер (39) пораснала во строго христијанско...
4-те најголеми стравови на мажите во сексот

4-те најголеми стравови на мажите во сексот

Ни изгледа како само жените да имаат сексуални стравови, околу тоа какво е нивното тело, дали се доволно активни при сексуалниот чин, дали треба...

Најчитани

error: Content is protected !!