Здравје

Ослободете се од токсините и маснотиите од телото: Домашен лек за чистеше намаснотиите во...

Дали знаевте дека црниот дроб, исто како и срцето, е еден од најпрометните органи што извршува повеќе од 500 функции во вашето тело? Вашиот црн...

Магичен прав за избелување на забите : Бели заби што сјајат за...

Наједноставните рецепти се секогаш најдобрите! Куркумата е во состојба да ви ги избели забите за неколку нијанси и што е најважно не ја уништува...

Може да остане во вашето телото долго време: Научниците открија што му прави проголтаната...

Не е убаво некој да „пукне балонче“, но славниот мит од училишниот двор – дека ако ја проголтате, гумата за џвакање ќе остане во...

Нема подобар природен лек од тегавец во мед – го лекува желудникот, белите дробови,...

Оваа билка сите ја сметаат за плевел, а само малкумина знаат колку е лековита – вонсериски лековита, се користи при проблеми со белите дробови,...

Идентификувајте шест скриени причини за лош здив

Иако лошата хигиена на устата и стомачните проблеми се најчестите причини за лош здив, тоа може да се појави како резултат на премногу протеини...

Ова е првиот знак дека ви се заканува инфаркт – Познат кардиолог откри 2...

Д-р Иван Стојановиќ, специјалист за болести на срцето и крвните садови, дава важни совети за прва помош при срцев удар. Занците на инфаркт не се...

Чувајте ја оваа смеса во устата 60 секунди – забниот камен сам ќе падне

Направете смеса со која каменецот од забите сам ќе падне и нема да имате потреба толку често да одите на стоматолог. Можете да земете кокосово...

Намирници кои создаваат непријатност и киселини во желудникoт: сведете ги на минимум

Овие намирници лошо влијаат на вашиот желудник. Ви советуваме истите да ги избегнувате или пак да престанете да ги консумирате. Киселината во желудникот може да...

За подобро здравје сега и во иднина: 5 витамини кои и се неопходни на...

Ако сте во четвртата деценија од животот и сакате да се чувствувате добро сега и уште многу години, вклучете ги овие скапоцени хранливи состојки...

Сок кој освежува и лечи за 7 дена: После првата чаша почнува обновување на...

После првата чаша почнува обновување на целото тело: Сок кој освежува и лечи за 7 дена Со помош на овој сок започнете го процесот на...

Најчитани

error: Content is protected !!